dTest sekaček 2015 – zlepšení

Test sekaček dTest hlásí zlepšení obsahu
Test sekaček dTest hlásí zlepšení obsahu

dTest vydal v dubnu nový test sekaček na trávu. Jen jsem to zběžně proběhl a potěšila mě jedna drobná věc. Jedna z mnoha věcí, na které jsem upozorňoval v článku  „Komentář: dTest sekaček – hoďte do kamen“ byla chybějící zmínka o tom, že pro kosení trávníku existují i jné typy sekaček na trávu, než jen rotační, už nechybí. 🙂

Takže pozorný čtenář se může dočíst konečně i to, že existuje i vřetenová sekačka, která je pro kosení anglických trávníku nejvhodnější. Cituji: „Vřetenové sekačky jsou vhodné na úpravu nízkých okrasných trávníků a také na golfová či fotbalová hřiště.“ Beru to pozitivně. To, že test se opět věnuje pouze rotačním sekačkám, neberu nijak negativně. Holt prodeje sekaček na trhu jsou dramaticky na straně rotačních sekaček.

Ještě jedna věc mě zaujala pozitivně, a to konečně hodnocení hlučnosti sekaček. Na to jsem také upozorňoval. Zajímá mě to nyní obzvlášť, protože jsem zatím nenašel žádnou benzínovu sekačku, která by měla stejný nebo nižší akustický výkon jako náš Edwin. A to je hodnota Lwa = 89,0 dB.

Zajímavé, že v testu nyní mezi benzínovými sekačkami uspěly úplně jiné značky než v tom minulém. Přitom sortiment výrobců se nijak dramaticky nezměnil. Test si projdu detailně a pokud budete mít zájem, napíšu k němu detailnější komentář.

7 Replies to “dTest sekaček 2015 – zlepšení”

 1. Dobrý den.

  Předem Vám chci gratulovat k osvětě v ČR, kterak mít nejlepší trávník. Musím se ovšem pozastavit nad zmínkou, že prodeje rotačních sekaček jsou mnohem vyšší než vřetenových. Jak jistě víte, dobrou motorovou vřetenovou sekačku nelze pořídit pod cenu 30 tis. A to je právě ten důvod proč je prodej rotačních sekaček vyšší. Kdyby se motorová rotační sekačka dala pořídit v ceně od 15 – 20 tis., tak už ji mám doma. Bohužel však víte, že po dostavení rodinného domu už moc peněz na zahradu nezbývá. Proto mám doma jen rotační sekačku. Byl jsem se na vřetenovou sekačku i podívat, ale nakonec finance rozhodly. Navíc zde není ani zázemí, jakožto ukázky vřetenové sekačky na vlastním pozemku, zdali je vhodná. A myslím si, že za tu cenu by ta možnost zde být měla. Určitě by spousty zákazníků zvolila právě tuto sekačku, kdyby byly její přednosti ukázány na „domácím“ pozemku. Uvažoval jsem i nad ruční vřetenovou sekačkou, ale 800 m2 by s tím sekal jenom blázen.
  Hodně štěstí do budoucna,
  Václav Slovák

 2. Dobrý den pane Slováku, děkuji za Vaší gratulaci. Jak víte, jsem zodpovědný pouze za cenu vřetenové sekačky Edwin, kde vím přesně jaké jsou náklady a na jaké množství je cena kalulována. Věřte, že kdybych jí mohl prodávat za 15 tis, tak to udělám. Je potřeba vědět, že výroba vřetenové sekačky je skutečně nákladnější a odbornější než výroba rotační. A nikdy se v prodějích už vřetenové nemohou vyrovnat rotačním. I samotný prodej je nákladnější. Potřebujete schopnější a zkušenější lidi… A když se to všechno sečte, tak v tuto chvíli Edwin nemůže být levnější.
  Kdysi jsme vřetenové sekačky půjčovali zdarma k vyzkoušení doma, takže i tuto možnost jsme již ověřili a máme z ní čísla. Takže nebojte se, skutčně se budeme snažit prodávat, tak nejlépe, aby co nejvíce lidí zvolilo právě vřetenovu sekačku.
  Vám bych odporučil hlídat pouzžité stroje, kde se cena může dostat i pod 20 tis. a obvykle jsou ve výborném stavu.
  Hezký den
  Tomáš Šena

  1. Dobrý den.
   Jestli to není moc tajná informace, rád bych si o částečných výsledcích s chutí něco přečetl, jak moc to lidi přesvědčilo.
   Ještě bych měl jednu otázečku. Zcela jistě víte, že většina kvalitnějších výrobků a služeb se nachází v Praze popřípadě v okolí. Zkoumal jste trh i na Moravě? Je pravda, že za tu cenu se člověk do Prahy podívat pojede, ale dle mého názoru by pomohlo osvětě i mezi „nadšenci“, kdyby byla pobočka i na Moravě. Já vím, že je to ještě brzy, ale pokud se prodej rozjede tak jak by měl, plánujete i pobočku na Moravě?
   S pozdravem,
   Václav Slovák

 3. Dobrý den, to je příliš citlivá informace a její získání nás stálo nemálo prostředků a času, takže se omlouvám.
  Každopádně počítáme s tím, že minimálně v každém krajském městě budou naše sekačky k vidění a vyzkoušení.
  Hezký den
  Tomáš Šena

  1. Děkuji za okamžitou odpověď.
   Citlivost informace samozřejmě chápu,určitě Vás to stálo nějaké úsilí, takže Vám naprosto rozumím.
   Děkuji za skvělou informaci. Jsem zvědavý a těším se. Až bude ta možnost omrknu, třebas se někde penízky najdou.
   Přeji Vám hodně úspěchů!
   Václav Slovák

 4. Pane Šena , chci se Vam podekovat za osvetu , ohledne vretenovek, bez vasich clanku bych ted majitelel Allet kensighton sekacky nebyl, trochu mne mrzi ze to nestihnul byt Edwin, ale bez vas by to byla asi rotacni sekacka a travnik by tak krasny nebyl .
  Chci se Vas ale zeptat, jak bude Edwin stabilni na na naklonenem svahu s jeho centralne umistenym drzakem?
  A kdyz je Edwin uplne nova konstrukce sekacky, nebojite se, ze jeho pripadne mouchy odhali az realni provoz za ruznych podminek u zakazniku, co muze ( skutecne Vam to nepreju) hodne skomplikovat jeho prodej?

 5. Dobrý den pane Brončeku, když porovnáte kvalitu trávníků na západ od nás, je jasné, že by osvětu dělal každý, komu na trávníku záleží a považuje ho za důležitou součást životního prostředí. To, že jsme nestihli pro Vás Edwina mrzí nejvíce nás. Tak jak může každé zpoždění vypadat fatálně, tak naopak na něm jde najít spoustu pozitivního. A to já vidím především.
  Osobně budu se sekačkou pořád nespokojený 🙂 Pořád uvidím, že kdyby to nestálo tolik, mohlo se udělat to a to… Ale pořád jsem přesvědčen, že sekačka bude na nejvyšší úrovni. Pokud nějaké mouchy ještě vyskočí, jsem v klidu, vím, že máme vše, abychom je odstranili. Když to zvládnou automobilky na milionech kusů po celém světě, tak to zvládneme i my. Nejsme na nikom závislí, na nikom, koho nemůžeme nahradit. Nevím, zda si dokážete představit, jaká to je pro mě svoboda, oproti tomu, co jsem zažil v Mountfieldu, nebo s ATCO. Hezký večer T.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: