Vřetenová sekačka Edwin

Vřetenová sekačka Edwin 45 a 55 cm
Vřetenová sekačka Edwin 45 a 55 cm

Už jsem si začal dělat seznam věcí, které se nezkomplikovaly. Je to výrazně kratší seznam, než ten původní toho, co se zkomplikovalo. 🙂

Je neuvěřitelné, že většina zájemců o sekačku, má pochopení a sami říkáte, že to jsou porodní  bolesti. Moc se s tím nechci smířit, ale asi na tom něco bude. Přeci jen dost z Vás má s výrobou větší zkušenosti než já. Co mi je teď platné, že vidím, kde jsem udělal chyby a kde jsem měl být mnohem důslednější, když čas už nevrátím. Obzvláště, když každý den dělám své maximum.

Velmi rád bych napsal věci, které by Vám mnohé vysvětlily, ale není na to nyní správný čas. Jak říkal Tomáš Baťa, nemá smysl lamentovat nad poměry „Poměry nejsou vinny nikdy a ničím. Vinni jsou vždycky lidé“.

Pokud by výrobu sekačky Edwin většina lidí vzdala už před rokem, tak letos na jaře by to vzdal každý, tím jsem si jistý. Sám kolikrát koukám z auta ven a hledám pole se žitem, kam bych mohl hodit svojí flintu. Naštěstí ještě není dobře poznat, kde roste žito a kde pšenice. Anebo jinak, všude je řepka. Vzdát to je to nejjednodušší, co jsem mohl v uplynulých měsících udělat. Ale řekl jsem NE! Krok za krokem se snažím projekt posouvat kupředu. To, že to jde kupředu, je průkazné. Obdivuji své spolupracovníky, kteří to stále se mnou táhnou dál.

To, že minulý týden z lakovny dorazila první část komponent a další část dorazí tento týden, nic neznamená. Možná by šlo slavit, ale jak to tak bývá, vylezete-li na první kopec, uvidíte za ním ještě další větší a takto to pokračuje dál a dál. Není čas slavit. Až budou mít všichni zájemci sekačku doma, pak si asi malou oslavičku uděláme, ale do té doby nás čeká ještě moře práce.

Ať je Váš pohled na mě či Edwina jakýkoliv, pořád považuji za neuvěřitelné, že v podstatě z nuly, s minimem prostředků jsme tam, kde jsme. Máme vlastní vřetenovou sekačku, hezkou, super tichou, spolehlivou, za rozumnou cenu, splnili jsme všechny zákonné předpisy pro prodej v EU, máme zájemce po celém světě a rozpracovanou výrobu ve fázi před finální montáží. A to všechno ve dvou až třech lidech… Ano, tráva roste a kdo potřebuje kosit je naštvaný, že Edwina nemá, rozumím tomu.

Samozřejmě bych to už nikdy nechtěl podstoupit znovu. Ale také doufám,  že nejsem takový blbec, abych se z toho vůbec nepoučil.

 

10 Replies to “Vřetenová sekačka Edwin”

 1. Dobry den

  Parada, uz jsem se desil, ze jste to vzdal 😉 Tak uz zbyva jeste vic drzet palce, a doufat, ze na obrazku je i muj budouci stroj.

 2. Mám takový divný pocit,že věchno se nějak protahuje,hodně se píše a zdůvodńuje proč to nejde ,až se mě to zdá dost zvláštní.Věřím ,že existuje spousta problémů a důvodů,proč sekačka není pořád na trhu,ale nikdo před Vámi žádnou výrobu tak dopředu nekomentoval.Věřím,že je to Váš životní cíl a možná sen,ale možná míń by bylo vtomto případě víc.Přesto přeju hodně ůspěchů s dokončením a prodejem.
  Milan

 3. Pro srovnání mohu uvést tento příklad, nechť si každý udělá svůj obrázek: Když Allett v roce 2011 převzal výrobu Atco, tak mi v srpnu potvrdili objednávky s dodáním v září. Sekačky dodali až v lednu 2012. A to je Allett výrobní firma s bohatými zkusenostmi, zkušeným týmem lidí a Atco byly zavedené sekačky, které se v té době vyráběly již 15 let. Allett výrobu Atco převzal včetně dokumentace, strojů a výrobních přípravků a seznamem ověřených dodavatelů… Přesto výrobu rozběhl s 6 měsíčním zpožděním, oproti plánu.

 4. Dobrý den Tomáši,

  mohu se zepat jak to reálně vidíte s aku verzí, která by se dle Vašeho webu měla začít prodávat v dubnu :-). Jinak jsem asi uplně nepochopil zda je edwin již hotov a fyzicky se prodává nebo ne, z fotek to vypadá na finální produkt nebo se pletu ? Děkuji. Martin

  1. Dobrý den Martine, na akuverzi pracujeme, v tuto chvíli se programuje software. Edwin a jeho testování nám ukázali novou cestu, kudy bychom se chtěli ubírat u dalších modelů, obzvláště u modelu pro fotbalová hřiště. A to už chceme zapracovat i do Margaret. Každopádně vývoj probíhá tempem odpovídajícím prostředkům, které tomu můžeme věnovat. Zpoždění Edwina má samozřejmě vliv i na Margaret a vývoj byl několik měsíců pozastaven. Poučen z Edwina již žádný termín neřeknu. Každopádně je jisté, že uvedení do prodeje bude výrazně rychlejší než u Edwina.
   Edwin hotov je. V tuto chvíli čekáme na všechny komponenty od dodavatelů, abychom mohli kompletovat a expedovat. Díky za pozornost Tomáš

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: