Akumulátorová vřetenová sekačka Margaret

Pavouk od Marka Votroubka
Pavouk od Marka Votroubka

Vývoj Margaret se zpozdil, to je zřejmé. V tuto chvíli jsem si jistý, že do konce července jí na trh neuvedeme.

Pozitivní je, že jsme během tohoto období přišli s novými nápady, které jednoznačně posunou Margaret dál. Na tomto modelu si vynálezce Marek Votroubek mnohem více smlsává. Do vývoje zapojil i svého kolegu z týmu, s nímž v USA vyhrál mistrovství světa robotů středních škol.

U všech sekaček i Edwina nám lanka a bowdeny přijdou jako nutné zlo. Limitují naší představu o ergonomii a komfortu pro uživatele. Pracujeme na tom, abychom bowdeny vyřadili ze systému. Další oblast inovací se týká nastavení sekačky a servisu. V této oblasti jsme se posunuli také o úroveň výš, než je u sekaček na trávu běžné.

Jak jsem kdysi, říkal, že aktuální technické řešení sekaček na trávu na trhu odpovídá době před 40 až 50 lety nazpět, tak jsem připravený udělat posun vpřed a tuto ztrátu smazat. Edwin má základní úlohu, být jednoduchý a spolehlivý klíč k anglickému trávníku. Jeho technické řešení může klidně fungovat dalších 20 let bez problémů.  Řekněme, že Edwin je pro konzervativce.

Margaret bude pro inovátory, kteří mají rádi věci, které umožňují něco víc než pouhé ovládání stroje. Pro většinu běžných uživatelů je sekačka krumpl, který prostě je nevyhnutelný, aby na zahradě nebyla džungle. Margaret je určena pro ty zákazníky, kteří mají rádi nové technologie, kteří ukazují ostatním směr a ve svém výběru se nepletou. Hračičkové jste vítání!

Na prezentaci je času dost až se letošní sezóna přehoupne do druhé poloviny. Teď jsou stále všechny zdroje koncentrovány na Edwina.

 

3 Replies to “Akumulátorová vřetenová sekačka Margaret”

 1. Dobrý den,
  mám menší zahradu s trávníkem cca 250 m2 a tak zatím „ničím“ trávník rotační elektrickou sekačkou. Mám i elektrickou vřetenovou značky gardena, ale dílenské zpracování je opravdu hobby a tak nastavení vřetene oproti liště je nemožné. nebo jen chvilkové a výsledek střihu je žalostný.

  Takže čekám na Margaretu. Je možné ji očekávat na začátku roku 2016 ? Děkuji i za další infornace ohledně Margarety
  V.Holub

  1. Dobrý den pane Holube,
   už termíny nedávám. Sekačka bude až s ní budeme spokojení. Vzhledem k naší potřebě testování ještě na jaře, vím, že hned na začátku sezóny nebude. Jak Edwin, tak i Margaret jsou pro trávníky od 100 m2. Velikostně se tyto modely budou plně překrývat.
   Věřím, že se budete trpělivý.

   S pozdravem
   Tomáš Šena

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: