Biohovězí a vřetenová sekačka

Petr Krogman - nový investor společnosti Swardman.
Petr Krogman – nový investor společnosti Swardman.

Vidíte, že vše je takto logické a má správný vývoj. A ať se tomu snažím vyhnout, jak chci, stejně mě život směřuje k tomu nejlepšímu řešení. Nebráním se a chytám každou příležitost. Až si tím vývojem projdu a některé věci ještě pochopím, budu mít v rukou esenci toho nejlepšího, co jsem v tomto oboru mohl získat…  To jsem před třemi lety jsem napsal v tomto článku (odkaz).

Ano, život mě musel zase trošku usměrnit. Spolupráce s novými spolumajiteli se během zimy nevyvíjela dle mých představ a tak jsem se rozhodl, udělat rychle změnu. A to i z důvodů, že v okamžiku, kdy začne sezóna, bych nenašel sílu ani čas takovou radikální změnu provést. Nebylo to snadné, obecně jsem hodně trpělivý, ale věděl jsem, že času je málo a musím jednat rychle.

V pondělí 18. ledna jsem oznámil svým společníkům, že se naše cesty rozcházejí, že mě práce netěší. Navrhl jsem řešení a po dvou dnech jednání byla dohoda na světě. Od 26. ledna jsem ve firmě s úplně novým investorem – Petrem Krogmanem. Byla to blesková výměna, která mohla proběhnout rychle jen díky rozumnému a vstřícnému přístupu všech zúčastněných stran.

Petr Krogman – král českého biomasa. Společnost Spojené farmy zakládal před 20 lety a v té době bylo biomaso záležitost pro hodně omezenou skupinu lidí. Po necelých dvaceti letech systematické práce, biomaso z jeho farem ovládlo český trh a zahraniční konkurence se stáhla. Nakonec své farmy nedávno úspěšně prodal podnikateli Radovanu Vítkovi.

Petra Krogmana jsem neoslovil s nabídkou na spolupráci náhodou. Zakládal jsem mu před pár lety trávník u něj doma. Co mě na něm zaujalo? Přestože stavba domu sama o sobě je hodně náročná na koordinaci všech firem, tak dokázal věnovat patřičnou pozornost zahradě a trávníku. Ale co hlavně u něj fungovalo, že při realizaci, co řekl, to se stalo. Na jeho slovo se dá spolehnout.

Rozumný člověk se rozhodne pro podnikání v oboru, kde cítí nadprůměrnou možnost pro ekonomický úspěch. Pokud chce, aby jeho šance, byla co největší, vybere si obor, který ho baví, který mu dává smysl, třeba i v širších souvislostech. A to je to proč se asi Petr Krogman rozhodl pro biomaso, a proč jsem se já rozhodl jako trávníkář pro vřetenové sekačky. Těší mě, že i vřetenové sekačky mohou být pro Petra Krogmana něčím, co dává smysl pro podnikání.

Když si vezmu zpětně poslední tři roky, tak jsem přespříliš času musel věnovat zajišťování finančních zdrojů, vyjednávání apod., místo abych prodával sekačky. Jak mohu komukoliv dokázat, že umíme prodat větší množství sekaček, když se k tomu ani nedostanu. Ale nyní už nastal čas věnovat se prodeji. Sezóna je za dveřmi. Produkt je dokonalý. Zázemí stabilizované. Máme to ve svých rukách.

 

 

 

4 Replies to “Biohovězí a vřetenová sekačka”

  1. Dobrý den, takže to vydrželo něco přes 3 roky a potom prodej. Tak snad z toho měl něco i ten, který na tom dělal od začátku a přistoupil na to, aby měl ve firmě jen 20% podíl. Škoda Tomáše, ale život jde dál.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: