Kam vede snižování ceny

Sekacky-na-travu-Edwin
Desítky sekaček ve výrobě čekají na dobře nabroušené vřeteno

Dobrá zpráva, již tento týden máme vyrobené sekačky pro všechny zákazníky, kteří dodnes objednali. Má to malý háček, nemůžeme sekačky vydávat, protože čekáme na přebroušení vřeten…

Během podzimu jsem absolvoval intenzivní školení, jak tlačit na dodavatele, aby snížili cenu. Protože dle mě vše má svojí hranici, nechtěl jsem to aplikovat v praxi, ale ujali se toho ochotně moji kolegové, kteří mě cvičili. A nyní sklízíme kyselé plody tohoto přístupu.

Cena broušení vřeten byla u nového dodavatele snížena na tolik, že tento dodavatel, několik týdnů zakázku odkládal, protože na zakázce neměl dostatečně motivační zisk. A když konečně nabroušená vřetena dodal, zjistili jsme, že nabrousil špatně. Sice levně, ale k ničemu. Kvalita odpovídala ručním vřetenovkám na jedno použití. Přes veškerou snahu jsme nakonec usoudili, že to musíme vrátit a do sekaček nedávat. Oprava u dodavatele opět vázne a navíc doznal, že pokud chceme lepší kvalitu, bude to pracnější a bude to stát samozřejmě více peněz.

Takže jsme část vřeten dali nabrousit jinému „drahému“ dodavateli, který se hned pustil do práce a vřetena již zítra začne dodávat. My zítra odpoledne začneme osazovat sekačky a v pátek část vyrobených sekaček začneme vydávat lehce nervózním zákazníkům.

Poučení pro mě zní, za delší dobu, vyšší cenu a více práce jsme dosáhli požadovaného výsledku. Je to jen jeden příklad z několika. Poradili jsme si s tím, vyřešili jsme to, ale místo toho jsme mohli mít všechny vyrobené sekačky u zákazníků a mohli jsme se věnovat jiným potřebným věcem.

Každý, kdo vyrábí, řeší podobné věci, proto se z toho nehroutím. Jen jsem chtěl poukázat na to, že kdo chce moc, nemá často nic. Ale příští týden, už hurááááá na trávníky!!!

2 Replies to “Kam vede snižování ceny”

  1. Myslím si,že fyrma,která vyrábí kvalitní sekačky ,by asi měla mít vlastní broušení vřeten,i vzhledem k budoucí údržbě vašich sekaček.Asi bych v tomto případě věřil vlastní práci a kvalitě.Bruska není levná záležitost,ale do budoucna,kdy počet vřetenovek určitě poroste,tak si myslím ,že by to byla správná volba. filipovič

    1. Dobrý den, určitě uvažujete správně. Jiná bruska je potřeba na nová vřetena a jiná se používá na servis. Princip je takový, že my děláme nyní to, co nikdo jiný lépe neumí (montovat Edwiny), až to zvládneme a budeme se cítit na něco dalšího, bude broušení určitě jednou z prvních věcí, které budeme chtít dělat sami. T.Š.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: