Důvěra ve Swardman

Najděte svůj skrytý potenciál.
Najděte svůj skrytý potenciál.

Rozmýšlíte se nad koupí české vřetenové sekačky Swardman? Máte pochybnosti ve značku, ve stroj, v servis? Pokud jste dorazili, až jsem na tento blog, jste na dobré cestě mě lépe poznat. Právě pro to, aby mě zákazníci lépe poznali a chápali mé kroky v souvislostech, jsem začal psát tento blog před čtyřmi lety.

Před 9 lety jsem se rozhodl, že budu nejlepší prodejce vřetenových sekaček na trávu na světě. A co dělám po devíti letech? Stále prodávám lepší a lepší vřetenové sekačky… Abych mohl ručit za kvalitu a služby, musel jsem začít vyrábět vlastní sekačku. Kdo na světě v oboru sekaček na trávu udělal za posledních 20 let něco takového?

Stále pochybujete o mých úmyslech? Tak začněte číst tento blog od prvního článku z ledna 2012 postupně až do dnešního dne. Bude to 245 článků, které Vás zavedou do světa krásných trávníků, sekaček na trávu, podnikání, vývoje a překonávání vlastních hranic.

Anglický název Swardman jsem zvolil proto, abych snadněji uspěl na zahraničních trzích. V Německu, Švýcarsku asi těžko uspěji s nějakým druhořadým výrobkem. I když nejedné české firmě se to povedlo. Mě však taková cesta neláká. Snažím se jít svojí cestou, sice je delší a trnitější, ale stále směřuje vzhůru a za těch devět let vím komu a co prodávám.

Za 9 let jsem narazil na hodně překážek. Ale zastavil jsem se, vzdal jsem se svého cíle? Ne nevzdal, jsem tu stále pro své zákazníky, pro fanoušky upravených trávníků. Mohl bych mluvit o konkurenci a síle velkých značek. Ale proč? Swardman je protipól anonymních korporací. U nás víte, kdo sekačku navrhl, můžete se s ním kdykoliv pobavit, víte, kdo vám jí vyrobil, víte, kdo vám jí prodává, víte, kdo vám jí bude servisovat.

Nevím, jakou máte představu o důvěře, ale rozhodně vím, že vám nabízíme více než ostatní. Prodal jsem za tu dobu více než 1000 kusů vřetenových sekaček a i po osmi letech udržuji s velkou částí zákazníků stále výborné vztahy.

Nechtěl jsem vymýšlet sekačky, nechtěl jsem je ani vyrábět, ale přesto jsem se do toho ve finále pustil, abych si splnil sen, že budu nejlepší prodejce sekaček na světě. Nechtěl jsem být závislý na velkém výrobci, kde se manažeři mění jako ponožky a nevíte, kdy výrobu změní nebo úplně zastaví, tak jako se to stalo v případě ATCO.

Nyní se blížíme ke stovce vyrobených Edwinů, tým lidí jsem rozšířil již na dvanáct lidí, pracuji od rána do noci, jsme finančně stabilizovaní jako nikdy dřív. Teď teprve mě to začíná pořádně bavit 🙂

Pokud si koupíte sekačku od konkurence, je to v pořádku, bude to vaše volba a určitě budete spokojeni. To, že jste mohli své prostředky investovat do modernějšího a promyšlenějšího stroje je věc druhá, kterou vám ukáže až čas.

Snažíme se lidi inspirovat, fandíme všem pracovitým a nápaditým lidem.

 

6 Replies to “Důvěra ve Swardman”

 1. Dovolím si tvrdit, že jsem všechny články na tomto blogu četl.
  A opravdu jsem si za ta léta k vám vybudoval nejen velkou důvěru, ale i obrovský respekt k té cestě, kterou jste si prošel a kterou jsem mohl díky tomuto blogu sledovat.
  Je jen opravdu málo oborů lidské činnosti, kde bych mohl říct, že znám někoho, jehož jméno je synonymem pro kvalitu, důvěru a respekt jako je pro mě jméno Tomáš Šena.
  Hodnem úspěchů v podnikání a doufám, že budu dlouhou vaším spokojeným a věrným zakazníkem.

  1. Pane Škodo, děkuji za Váš komentář. To, že jste ho napsal a to, jak jste ho napsal, jen potvrzuje, že mě už znáte dobře. Přesně jste vycítil, proč jsem ten článek napsal. Pokud někdo zareaguje jako vy, tak ten článek dostává úplně jinou váhu, než když zůstane bez odezvy 🙂

 2. Dobry den rad bych se zeptal zda uvazujete do budoucna o vyrobe „mini edwin“ pro travniky do 100m2. Nebo zda bude i moznost zvolit si hnaci mechanismus na prave strane.
  Dekuji s pozdravem Krpalek

  1. Dobrý den pane Krpálku, o této variantě neuvažujeme ze dvou důvodů. Za prvé i současný model Swardman se záběrem 45 cm zvládne pohodlně malé trávníky. To potvrzují i stávající zákazníci, kteří si naší sekačku na takto malé trávníky pořídili. Druhý důvod, že trh je naplněn vřetenovými sekačkami určenými vyloženě do 100 m2 (Gardena, Wolf, Stiga, Brill…).
   Důvod proč by Vás zajímal hnací mechanismus na pravé straně? Jste první, kdo se na to za celou dobu ptá? Je na levé straně z důvodu, že většina uživatelů je pravorukých, tudíž mají v pravé ruce větší sílu, což je pro řízení podél kraje výhodné pro přesnější práci. TŠ

   1. Duvod proc na prave strane je ze na prave strane mam fasadu kde je kacirek a hned branka a od kacirku uz mam travnik. Takze se tak nedostanu kdyz budu kosit kdyz mam branku napravo. Obstrihavani travniku nuzkami mi bere spoustu casu.
    Kazkopadne dekuji za odpoved.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: