SWARDMAN – standardní značka sekaček

Swardman_logo_2013
Swardman logo

SWARDMAN [swerdmen] – značka vysoce kvalitiních vřetenových sekaček na trávu

Nastal čas začít otevírat oponu nové sekačce. První s čím vás seznámím je značka našich sekaček, pod kterou budeme vystupovat. Její grafické provedení vidíte na obrázku.

Popravdě mi trvalo několik let než jsem došel k tomuto názvu. Možná hned zakroutíte hlavou a povzdychnete si proč anglický název. Ano, chápu. Musím však dodat, že se jedná o značku se silnou mezinárodní ambicí, kde je anglický název jistě mnohem lépe použitelnější. A pokud se Swardman prosadí i v zahraničí, bude z toho profitovat každý náš zakazník, jak z Česka, Slovenska, tak z Německa. Cílem značky Swardman je nabídnout vřetenovou sekačku za přijatelnou cenu. A na cenu má samozřejmě velký vliv vyrobené množství kusů – velikost série. To znamená, čím více zákazníků, tím nižší cena, levnější díly, levnější služby atd. A pokud zákazníků bude dostatek, je naprosto reálné, že prodejní cena může nakonec silně konkurovat obyčejným rotačním sekačkám. Ale to už předbíhám.

Jak vlastně název Swardman vzniknul? Variant pro značku bylo několik, logické i méně logické. Slovo „sward“ znamená v angličtině „pažit“, je to slovo, které se v dnešní době v angličtině tolik nepoužívá (asi proto, že skutečných pažitů ubývá), ale jasně vyjadřuje náš cíl. Našim cílem není prodávat sekačky, ani trávníky, ale poskytnout vám pažit. Pod slovem pažit si každý představí hustý a nízký trávník – Wimbledon, Manchester United, golfové greeny… Aby se slovo „sward“ trošku personifikovalo, přidal jsem „man“. Když to volně přeložím, tak vznikl „pažiťák“. Je možné, že se bude zpočátku „sward“ zaměňovat se „sword“, což je šavle a meč, ale v anglicky mluvicích zemích tato záměna snad nehrozí.

Tak jako na vše i na Swardman se můžete dívat různou optikou. Pro někoho můžeme být vrýobci sekaček, pro jiného prodejci sekaček, pro někoho specialisti na vřetenové sekačky, pro jiného můžeme být vývojáři. Náš pohled je však takový, že nenabízíme sekačky, ale pažity. Tak jako prodejce vrtáků neprodává ve skutečnosti vrtáky, ale díry ve zdi, tak mi ve skutečnosti neprodáváme „nějaké“ sekačky, ale anglické trávníky. Vřetenová sekačka je pouze nezbytný prostředek, který k dosažení anglického trávníku potřebujete. To je nezlomný fakt. My se tedy snažíme, dodat ten nejlepší „vrták“, za co nejrozumnější cenu, abyste si s ním mohli udělat díru ve zdi a pověsit obraz. Přesně řečeno, od nás máte tu nejlepší sekačku, v této cenové kategorii, abyste si mohli doma nebo ve firmě udělat anglický trávník a pak si ho mohli s rodinou užívat a využívat ho na relaxaci, sport, zábavu i jako dokonalý estetický prvek vaší nemovistosti.

Značka Swardman byla založena v Česku a patří společnosti Swardman s.r.o. Hlavní aktivitou je vývoj, výroba a prodej vřetenových sekaček na trávu. Mezi další aktivity bude patřit servis, prodej kvalitních trávníkových surovin (hnojiva, osiva, ochranné postřiky, drobné nářadí) a poradenství.  Výroba sekaček bude probíhat v Česku, i když některé komponenty a materiály pochází z Japonska, Německa, Švédska a Švýcarska. Vsázíme na českou šikovnost, invenci a tradici strojírenské výroby.

Případné obecné dotazy můžete psát zde do diskuze, případně mě můžete kontaktovat na email: tsena@swardman.com.

7 Replies to “SWARDMAN – standardní značka sekaček”

 1. Moc pekne. Mate neuveritelny drive a chut jit dopredu. To neni moc obvykle.

  V clanku je par preklepu (vryobci) a mezi klicovymi slovy je wimledon. Pokud to jde opravit tak na to kouknete. At drobnosti zbytecne nekazi perfektni uvedeni znacky do sirokeho povedomi.

  Drzim palce.

  1. Děkuji Vám za uznání. Dokud není cíl splněn, jsou to z mé strany jen slova. Uvidíme, zda dokážu svou vizi dotáhnout k uspokojivému cíli.
   Děkuji za upozornění na překlepy, dím si větší pozor.

 2. Musím říci, že sleduji vaše počiny již delší dobu a jsem potěšen, že někdo jde za svým tak, jako vy.. Jsem uživatelem (nadšeným) vřetene a kolegu jsem již také nakazil… Proto mám dotaz, zda jste ochoten (schopen) říci alespoň přibližný termín uvedení na trh, jelikož je zde „předžhaveno“ několik potencionálních zákazníku.. A zda bude ve vaší výrobní řadě také zařízení schopné tahat sedátko… 🙂 neb na 2500 m2 se nechce toliko chodit… 🙂

  Jinak přeji jen plný úspěch.

  1. Aleši, díky za váš zájem. Během několika dní spustíme nový eshop, kde bude přeci jen více informací k nové sekačce. První modelová řada Edwin nebude schopná tahat sedátko. Ale věřím, že nebude pak trvat dlouho a sortiment rozšíříme. I eshop je na další produktovéí řady nachystán, máme i jejich názvy a zákaldní parametry, které by měly splňovat. Bohužel vývoj jde zatím pomaleji než bych si přál.

 3. Dobrý den, vretenovesekacky.cz a váš blog sleduji dlouhodobě a jen tak dál a hodně sil. Zatím běhám s ruční vřetenovkou a těším se, až si jednou pořídím k nějakým kulatinám +-) benzínovou. Držte se!

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: