Úspěch akumulátorové Electry na poli designu

akumulátorová sekačka na trávu
Electra od Swardman – akumulátorová sekačka na trávu

Pro letošní rok jsme si dali za cíl vyrobit 500 kusů úplně nové a nejmodernější akumulátorové vřetenové sekačky, kterou jsme nazvali Electra. Z toho 200 kusů je určeno pro český trh a 300 kusů máme pro export.

Vlastně ani víc asi vyrobit nemůžeme, vzhledem k dlouhým dodacím lhůtám na některé speciální komponenty.

Prodej jsme naplno zatím rozběhli pouze na domácím trhu. O to je pro mě větší radost, že už máme dnes 100 kusů na rezervacích a objednávkách.  Je teprve půlka února…

O Electře jsme toho již napsali hodně v Novinkách, ale ještě jsme se úplně nevěnovali designu. Tohle je můj pohled, spíš takové střípky ze zákulisí.

Když mi v roce 2014 Marek Votroubek poslal finální podobu Edwina byl jsem úplně nadšený. Tím Edwin nastavil základní etalon pro značku Swardman.

Na Electru jsem se těšil, že zmizí ten odkrytý motor a sekačka bude celá zakapotovaná. Když jsem jí viděl poprvé nebyl jsem z ní až tak „odvařený“ jako z Edwina. Nebyl to takový vesmírný skok jako byl od Allettu Kensigton k Edwinovi. To bylo pro mě samozřejmě trošku zklamání. Proto jsem se lehce obával, jak se bude líbit lidem, laikům.

Po těch dvou měsících, kdy jsme odkryli její definitivní podobu, však mohu říct, že lidé jsou z designu Electry více nadšení, než to bylo u Edwina. Mám z toho radost. Podle reakcí to vypadá, že jsme asi jediní výrobci sekaček na trávu, kteří chápou, že design prodává.

Po těch hodinách, co jsem strávil s Electrou, jsem i já nakonec ocenil, že v rámci zadání jsme dosáhli mimořádného výsledku. Beru to tak, že mluvím o designu v rámci sekaček na trávu. O to větší překvapení pro mě je, když design naší Electry pozitivně hodnotí i lidé ze vzdálených oborů.

Například módní ředitelé německého Elle a Harper´s Bazar si vyžádali Electru jako rekvizitu pro focení módy v Paříži a Stockholmu. Nebo jeden potenciální zákazník z Lucemburska na základě znalosti designu Edwina a Electry nám vyloženě vyspecifikoval, že fotbalová sekačka, na které nyní pracujeme, musí být hezká a moderní a že my jsme jediní, komu věří, že to zvládneme.

Jsem zastánce myšlenky, zákazník, jelikož většinou není expert na sekačky, nemusí plně ocenit konstrukci, ale sekačka se mu musí líbit. Toho se držíme.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: