Pololetní vysvědčení Swardman 2018

Swardman Team 2018

Máme za sebou první pololetí, tak si udělám malou rekapitulaci. Je to tři roky, co první zákazníci mohli vyjet s vřetenovou sekačkou Swardman na trávník. Dnes máme zákazníky ve 20 zemích na čtyřech kontinentech (Evropa, Severní Amerika, Austrálie, Asie).

Letos jsme začali vyrábět druhý model – bateriová vřetenová sekačka Electra. Dá se říct, že očekávání se naplňují. Electra začíná bratříčkovi Edwinovi šlapat pěkně na paty.

Během první půlky roku se nám povedlo začít ve větším prodávat do USA, kde máme zákazníky od Massachusetts až po Hawaii. Z toho mám velkou radost, protože jsem dlouho slýchával, že v USA nemůžeme uspět.

Jako bonbonek je pro nás australský trh. Austrálie je trošku moje srdeční záležitost. Tam to bude ještě velký. Tak dlouho jsme sondovali, až jsme natrefili na zlatou žílu. S takhle malým úsilím získat nový trh, to se nám ještě nestalo.

Obrat Swardmana jde raketově nahoru, a není to jen zásluhou nových trhů. Sice už jde přes 50% sekaček na export, ale pořád je Česko klíčový trh a růst v rámci takto malého trhu je pro nás velkou radostí.

Struktura zákazníků se mění, už to nejsou jen nadšenci, ale i lidi, kteří si naše sekačky kupují jako zavedenou značku vysoce kvalitních sekaček. Většina z nich nemá moc tušení, jak jsme vznikli.

Za posledních 12 měsíců jsme nepřijali nikoho nového do centrály v Praze. To je totální změna oproti živelnému hledání lidí v loňském roce. Do výroby už také lidi pouze lehce doplňujeme a na produktivitě je to znát.

Musím říct, že fakt to chce rok, aby se lidé ve firmě sehráli, obzvlášť když přijdou všichni skoro najednou. Teď když všichni vidí výsledky své loňské práce, je to radost. Méně se diskutuje a více se míří na branku. Náplň mé práce se také docela mění. Více a více se můžu soustředit na přípravu půdy pro další kroky. Cítím se skvěle, když vím, že mám náskok, když vidím, že věci začínají mít řád a udržování řádu bere méně a méně energie.

Mám pro letošní rok velký cíl v podobě obratu. Chtěl bych atakovat trojnásobek loňského a dát tak dobrou výchozí pozici pro dosažení obratu 100 mil. v příštím roce.  Teď se to zdá jako holý nesmysl. Ale já holé nesmysly miluju!

Ještě je před námi mnoho a mnoho práce. A hlavně nové práce. Práce, kterou jsme ještě neřešili, s kterou nemáme žádnou zkušenost. Je to velká výzva.

Co nás letos ještě čeká? Za pár dní otevřeme náš první obchod v zahraničí, v Mnichově na Wasserburger Landstraße.  Když by to šlo, rád bych otevřel ještě druhý v USA. Čeká nás první celá sezóna v Austrálii a na jihu USA. To znamená přísun objednávek i v zimě.

Všechno se však odvíjí od kapacity naší výroby. Pokud nebudeme schopní zvýšit kapacitu výroby během měsíce o 30%, tak nemůžeme pomýšlet na nové trhy. Rád bych zahájil do zimy prodej v Brazílii a i v Británii se konečně začíná blýskat na lepší časy. Zastoupení v Portugalsku a Španělsku je už také na spadnutí.

Pracujeme i na nových produktech, které nám rozšíří zákaznickou skupinu. A když toto všechno dokážeme, tak zase bude malá výroba a budeme muset rozšiřovat… a tak to půjde pořád dokola. Prodat – vyrobit, prodat – vyrobit…

Vidíte, že té práce je před námi nemálo. Je nás pár, ale pořád ještě máme rezervy a nápady, jak to zvládnout. Budeme se dál zlepšovat, aby Vám naše výrobky a služby dělaly ještě více radosti.

 

6 Replies to “Pololetní vysvědčení Swardman 2018”

 1. Dobry den,
  gratuluji k velmi uspesne firme, ktera je v mych ocich nejlepsi na celosvetovem trhu!!!
  Chci se zeptat, zda planujete na trh uvest i nejakou luxusnejsi verzi rucni sekacky pro ty, kteri maji male pozemky nebo z nejakeho duvodu nechteji sekacku s motorem.
  Diky a preji spoustu uspechu.

  1. Dobrý den Radku, děkuji za Vaše hodnocení. Stále jsme na začátku, takže máme co zlepšovat.
   Nemůžu to úplně vyloučit, máme takový model nahrubo vymyšlený. Ale nedává nám to zatím ekonomický smysl. Konkurovat ruční vřetenové sekačce za 2000 Kč od zavedených výrobců, není úplně směr, kterým bych chtěl jít.
   Věřím, že třeba ještě zvážíte nákup Electry, která je ideální pro tichý chod a snadný a levný provoz.
   Tomáš

   1. Mysleli jsme s kamarády spíš něco kolem 10K, Však uvidíte. Ať se daří.

  1. Prosím? Vzhledem k tomu, že personalista Swardman jsem jen já, tak za odchod všech zaměstnanců jsem zodpovědný osobně. Máte na mysli někoho jiného? A jak píšu v posledním článku, kdo nechce pracovat, tak dřív nebo později u nás skončí, protože to nelze maskovat do nekončena.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: