Sex, drogy a podnikání

Asi vám to je úplně jedno a nezajímá vás to, ale stejně to napíšu. Nekouřím, téměř nepiju alkohol, nepiju kávu ani jiné nápoje s kofeinem, nehraju počítačové hry, neberu drogy, ani léky a svou sexuální energii dokážu krotit nebo transformovat. Takže jsem z pohledu většiny asi nudný patron. Uznávám, asi jsem. Ale jednou jsem se rozhodl, že budu podnikatel a ne rocková hvězda.

Podnikatel by měl být, minimálně zaměstnancům, vzorem v disciplíně a pracovitosti. Tak se nedivte, že ani netoužím mít plnou firmu alkoholiků, feťáků, těžkých kuřáků a děvkařů.

Kdybych byl rocková hvězda, tak by mi bylo asi fuk, co dělají moji fanoušci při koncertech a po nich. Ale co by podnikateli mi není jedno, že nepřijdou zaměstnanci do práce kvůli nemoci, nebo že mají kocovinu, nebo, že utratili vše za automaty a chlast a teď nemají na dobré jídlo, není mi jedno, že kvůli tomu by zákazníci nedostávali své zboží. Jsem skutečně rád, že se kolem mě kumulují pracovití a disciplinovaní lidé.

Netoužím vybudovat firmu a zpětně se pak kát, že bez kokainu bych to nezvládl. Prostě jakékoliv drogy jsou pro mě tabu a vítězství díky nim by mě netěšilo. Raději chudý a svobodný, než bohatý otrok.

Obzvláště kuřáci, alkoholici, narkomani a sukničkáři dokáží dobře spočítat kolik peněz a času jsem díky své disciplíně ušetřil. Za dalších 20 let, když mi bude přáno, to bude dvojnásobek. Myslím, že budu mít na důchod lepší zdraví a více peněz než většina české populace. To je určitě fajn mít na mysli. Doufám, že mi to kuřáci, alkoholici, narkomani a sukničkáři v důchodu nebudou závidět… já jim jejich neřesti teď taky nezávidím.

Ale pro mě je hlavní motiv k tomuto přístupu – nezávislost. Ano, svoboda! Jsem svobodná hlava, dokážu dodržovat obecné principy a pravidla, ale chci mít čistou hlavu a být zcela zodpovědný za své rozhodnutí. Můžu dělat věci  přesně, jak mi řeknou ostatní, můžu tupě kopírovat postupy jiných, anebo můžu jít svojí cestou, za svým cílem. Jen s čistou hlavou si mohu plně uvědomovat, že chci jít svou cestou a proč. A to je ta svoboda!

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: