Pozdrav z Vizovic

Stanislav Martinec – majitel skvělé firmy

Před časem jsem navštívil Stanislava Martince v jeho firmě Koma modular ve Vizovicích. Zrovna stavěli novou administrativní budovu a kanceláře měli v provizorní budově. Bylo krátce po poledni a panu Martincovi se protáhlo jednání, proto jsem čekal nějakou dobu na recepci.

Pomalu se začali vracet zaměstnanci z oběda. Jak kolem mě procházeli, každý mě sám od sebe pozdravil. Během půl hodiny to bylo snad osmdesát lidí. Každý řekl jen dvě slova – Dobrý den. Úplně každý, fakt každý z nich si mě všiml a pozdravil. I když byli zabráni do hovoru s kolegou, tak si všimli a pozdravili.

Byl jsem civilně oblečený a nikdo mě neznal, takže jsem mohl být pro ně zákazník, dodavatel nebo nový kolega. Neřešili to, prostě automaticky pozdravili.

Někdo řekne – samozřejmost, jiný řekne – blbost. Není to ani jedno, je to hlavně obraz dané organizace. Píšu schválně organizace, protože obzvláště ve statní a obecní správě to ještě samozřejmost zdaleka není.

Musím přiznat, že i někteří moji spolupracovníci mají pozdravy asi na příděl, že s nimi šetří. Tady člověk může asi jít jen příkladem, ale přeji si abychom i my přistupovali všichni do jednoho tímto způsobem.

Pozdrav – a udělal na mě takový dojem, že bych chtěl v takové firmě pracovat, nebo být jejím zákazníkem. Ať tak či onak, obojí je pro Komu pozitivum. Ne nadarmo je Stanislav Martinec jedním z ambasadorů filosofie Tomáše Bati. Ne vybudovat firmu, ale vybudovat moderního a sebevědomého člověka, to je cíl podnikatelů, který spojuje ty, kteří vidí v Baťovi nadčasovou inspiraci.

Na shledanou 🙂

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: