1100 sekaček

Přesně před čtyřmi roky jsem napsal na blog tipovačku Tipněte si datum 100 sekačky Swardman. Bohužel tipy mi po letech zmizely se starým eshopem a já už přesně nevím, kdo kolik tipoval. Matně si vzpomínám, že vaše tipy byly reálnější než moje představa, jak rychlý bude rozjezd Swardmana.

Dnes, po čtyřech letech výroby, jsme prodali 1100 sekaček. V roce 2015 to bylo 45 kusů, v roce 2016 to bylo 139 kusů, v roce 2017 to bylo 295 kusů a letos to je skoro 600 sekaček.

To znamená, že prodat a vyrobit 1100 sekaček nám trvalo 48 měsíců. Už si netroufám tvrdit, zda to je málo nebo hodně. Z mého pohledu je to přesně tolik, kolik to mělo být. Zvládáme neustále zlepšovat kvalitu sekaček i příslušenství, mezitím jsme třikrát stěhovali výrobu, drtivá část výroby probíhá v našem závodě, prosadili jsme se v EU i v zámoří a obsadili jsme pozici prémiové sekačky pro náročné uživatele.

Už z dob mého působení v Mountfieldu tvrdím, že mezi čistým obchodem (nákup – prodej) a výrobou (nákup – zpracování – prodej) je diametrální rozdíl a tvrdím to i nyní. Výroba je jiná liga problémů a přístupů k jejich řešení. Museli jsme se a ještě musíme se toho hodně naučit, ale v porovnání se zavedenou konkurencí naše výroba nezaostává.

Teď je před námi nová výzva vyrobit 1100 sekaček za 12 měsíců roku 2019. Ano taková je poptávka pro příští rok. Dnes už lze jasně říci, že je to reálná poptávka i reálné množství, které jsme schopní vyrobit.

Víte co to znamená? Že setrvačník Swardman se začíná točit rychleji a rychleji, už se nám podařilo ho několikrát otočit kolem své osy. Díky vývoji a výrobě je to velký a těžký setrvačník, i proto jeho otočení na začátku bylo tak těžké. Teď už se ale začíná točit sám a zrychlovat ho už nestojí tolik energie. Ale neustále mu musíme pomáhat, aby otáčky byly co nejvyšší a vše začalo na sebe navazovat a běžet plynule.

Většina z vás, kdo toto čte, jste naši zákazníci nebo fanoušci. Vy na tom máte obří podíl, že Swardman přežil období, kdy většina nových firem zanikne. Díky! Mám z toho velkou radost.

3 Replies to “1100 sekaček”

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: