Vize a plány 2019

Po druhé v životě ve smokingu… Nebojte, příště už zase v tričku Swardman.

Chtěl jsem se dneska původně ohlédnout za rokem 2018. Sami si však z této blogové kroniky můžete udělat představu, co se dělo ve Swardmanu v loňském roce. A článek 1100 sekaček to celkem přesně shrnul i v číslech. Nebo koukněte na časovou osu zde.

Jen pro srovnání, náš obrat dosáhl jedné třetiny obratu zavedeného anglického výrobce a našeho konkurenta ALLETT.  Vzhledem k tomu, že polovinu jejich obratu tvoří prodej profi sekaček pro fotbalová hřiště, znamená to, že v segmentu domácího sekání jsme je dotáhli na dohled.

Ale kdo mě znáte, tak víte, že mi je to upřímně jedno. Swardman neběží závod s Allettem. Swardman běží svůj vlastní závod. Závod o přežití, závod o kvalitu, závod o světový trh,  závod o dosažení svých vizí a hlavně závod o nadšené zákazníky. Proto se dnes budu více věnovat svým vizím než koukání dozadu. Co se stalo, stalo se. Snad jsme se poučili a teď je potřeba zaměřit pozornost a energii do další práce.

Víte, v jakém čtvrtletí jsme dosáhli nejvyššího obratu v historii? V tom posledním 2018. Ano, na podzim! Nejlépe se nám prodávalo na konci roku, mimo evropskou sezónu. To je fantastická zpráva, která je plná tolika energie, že musíme naše otáčky roztočit ještě víc, abychom jí využili. To není výsledek naší práce za poslední čtvrtletí. To je výsledek práce za roky předchozí, za to, že jdeme stále stejným směrem, nekličkujeme, jdeme si za svým. Vytrvalost ta je třeba. Třešně se také netrhají zelené, je potřeba vytrvat, až dozrají.

Takže k těm vizím. Myslím, že už moje okolí začíná pomalu věřit, že to, co opatrně a potichu říkám, se skutečně stane.  Když jsem začínal s výrobou a říkal jsem, budeme vyrábět 1500 sekaček, budeme  prodávat do celého světa, hlavně do Austrálie a do USA, měli mě za blázna. A skoro nikdo se mnou nechtěl mluvit o spolupráci, byla to bariéra. Tak jsem o tom přestal mluvit a začal jsem neurčitě říkat do 1000 sekaček, velký potenciál, dobrá investice… Teď už není důvod to tajit. Jednou bude Swardman vyrábět desetitisíce sekaček, tomu věřte, protože já jsem si tím jistý. A vím, jak toho dosáhnout.

Nedávno zveřejnila Gabriela Culík Končitíková nový záznam o Tomáši Baťovi. Tohle je úryvek z rozhovoru Tomáše Bati a Dr. S v roce 1909… (tedy zhruba 12 let před tím, než udělal Baťa průlom):
Ukazoval mi plány budoucího rozvoje firmy Baťa, byly velkolepé, na mou otázku: „Máte tolik peněz?“
Tomáš Baťa jen odpověděl: „Myslím, že je jednou budu mít.“

A tohle přesvědčení, jistota, vědomí, dokáže neuvěřitelné věci. Jsem přesvědčen, že naše fotbalová sekačka bude hitem, který nám otevře dveře na doposud uzavřené a těžko uchopitelné trhy. Fotbal je totiž fenomén na celém světě. A pokud s naší sekačkou sekají v Bundeslize, budou s nimi sekat ve francouzské Ligue 1, anglické Premiere League, italské Serie A, španělské LaLiga, pak už jí bude chtít celý svět, protože si jí bude moci dovolit i malý vesnický klub. A když bude fanoušek svého klubu chtít doma trávník jako na svém stadionu, tak si koupí Edwina nebo Electru. Pokud chci, aby naše sekačky prodával třeba Bayern Mnichov, je potřeba se na to podívat jeho očima a říct si, proč by to měl dělat. Když na to najdete odpověď, tak je z půlky vyhráno.

Až letos dotáhneme fotbalovou sekačku, začneme programovat chytrou sekačku a to bude teprve úlet, ale to ještě nějaký rok potrvá, než bude připravená. Mezitím představíme domácí motorový aerifikátor, kde nabídka stávajících výrobců skutečně vázne. Co se nových trhů týká, letos začneme určitě prodávat do Brazílie, jsem o tom přesvědčen a brzy sami uvidíte, jak toho chceme dosáhnout.

Pro něco do výroby jsem se nedávno inspiroval výrobou v Lamborghini a brzy si to pořídíme, pro marketing mě zase vnukl myšlenku McLaren a to je teď v řešení, a výborný nápad přinesl skvělý prodejce VW… A to si letos chci udělat výlet do Porsche. Inspirace je prostě všude kolem.

Sekačky Swardman mají tu úžasnou možnost inspirovat se těmi nejlepšími produkty a značkami na světě, a díky tomu poskytovat svým uživatelům dlouhotrvající mimořádný zážitek a radost.

Díky všem, kteří nám fandí, díky všem, kteří u nás pravidelně nakupují, díky všem, kteří o nás mluví, díky všem, kteří na nás dávají odkazy do svých stránek, díky všem, kteří s námi spolupracují, díky všem, kteří o Swardmanu začnete letos snít.


Zadejte dole na stránce ve „SLEDUJTE TENTO BLOG“ svůj email a každý nový článek Vám přijde automaticky do mailu.

9 Replies to “Vize a plány 2019”

  1. Tomáši jen tak dál, ten domácí aerifikátor to bude tedy bomba! Od prosince jsem majitelem Elektry a chtěl jsem Novoroční sekání ale nakonec jsem to vzdal.
    Ať se Vám daří vše na co sáhnete. Vlada

  2. Tomáš želám Ti splnenie stanovených cieľov 2019 rád čítam tvoje blogy, mám úprimnú radosť s tvojich úspechov. Palo

  3. Je veľkou radosťou sledovať, ako Swardman spája pruh Čechov a Slovákov, pruh mužov a žien, ľavičiarov a pravičiarov, veriacich i ateistov, enviromentalistov s chemikmi, …, jednoducho každého, kto má zmysel pre krásno, relax, ale aj poctivosť a zodpovednosť. Tomáš, veľká vďaka!, lebo tie kosačky sú iba nástrojmi čohosi oveľa väčšieho… A nádejam sa, že číslo roku 2019 bude aj znamením počtu predaných kosačiek… Veľa úspechov želáme zo Slovenska!

    1. Vlado, děkuji Ti za krásné přání. No vyrobit 2019 sekaček, to už by mi bylo dost horko. No zas by to byl ale větší důkaz, že naše výrobky dělají radost a jsou žádané. Tak ať nejen naše sekačky dělají Tobě radost, ale Tvůj trávník dělá radost všem okolo, když se na něj podívají. Ať se daří a každý den je štěstím. Tomáš

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: