Nehledám zaměstnance!

Sem tam se objeví někdo, kdo se vyjádří v tom smyslu, že by rád se mnou pracoval. Nejsem personalista, ani psycholog, takže k výběru spolupracovníků přistupuji trošku jinak, než je běžné. V několika kolektivech jsem pracoval jako zaměstnanec a jako zaměstnavatel jsem přijal přes 100 lidí. To znamená, že zase nejsem úplný amatér.

Spolupracoval jsem celkem s pěti různými personalistkami. Jedna z nich mi řekla, bylo to v době, kdy ještě bylo v kurzu ATCO, že mám jednu velkou výhodu. A tou je, že jdu od píky a tudíž vím, co jak má dlouho trvat, jak se to dělá – prodej, fakturace, správa eshopu, balení, servis, prezentace… Ve Swardmanu jsem tyto znalosti rozšířil o mnoho dalších oborů. Bohužel jsem nezkusil svařování, lakování, tryskání, broušení a poplastování. Mrzí mě to, určitě by mi pomohlo v mé práci, kdybych se to naučil. Ono pozorovat je úplně něco jiného.

Podstatný je, i u spolupracovníků, charakter. Od toho se vše odvíjí. Pokud má někdo charakter sráče, tak ani tři vysoké školy a zlaté ruce nezajistí, že bude pro firmu užitečný. A naopak, kdo má charakter, nebojí se změn a nových věcí, ten si ty tři vysoké klidně dodělá, pokud bude třeba. A ruce se mu pozlatí časem samy.

Ukážu Vám příklad mé blízké spolupracovnice, nyní nejlepší trávníkářky v Česku, Andrey Koderové. Andrea je původně kamenice, osud jí však zavál, že se dostala k administrativě, která jí po čase přestala uspokojovat. Proto udělala velkou životní změnu a šla ke mně sekat trávníky. Ona si nedala cíl sekat trávníky, ona si dala cíl porozumět co nejlépe nové práci. Nechtěla být průměrná, chtěla zákazníkům poskytnout nejlepší možný servis, pracuje na sobě a v mnoha věcech předčila svého učitele. Ať se děje, co se děje, vždy se Andrea zeptá, nejen mě, jestli může s něčím pomoct. Nikdy jsem jí neslyšel si ztěžovat a každý den začíná s nadšením.

A proti takové pozitivní ženě, nemá žádný od rána nasraný chlápek, který si o sobě myslí, že je syn boží, a nikdo nemůže jeho velkým úkolům rozumět, šanci být trvale v mém týmu. Takoví důležití chlápci mají víc problémů sami se sebou, než aby byli reálně schopní pomáhat řešit věci našich zákazníků nebo spolupracovníků. Ano, byli okamžiky, kdy jsem četl vytištěné životopisy důkladněji než lidské tváře. Ale ty časy jsou už dávno pryč.

Podobných lidí jako Andrea bylo za ty roky naštěstí víc. Ale i těch, co chtěli práci očůrat nebylo málo. Na ty však číslo už nemám.

Takže pokud víte o někom, kdo by se chtěl stát hvězdou v nějakém mě blízkém oboru a je otevřený novým věcem, tak spojení na mě máte. Reference od bývalých spolupracovníků rád poskytnu.

Pokud však hledáte šéfa boha, který vše zná, vše umí, a na všechno má v kapse peníze, tak Vás zklamu. To nejseme ten pravý. Tak jako všichni, jsem se narodil nahý a nic kromě biologických funkcí jsem neuměl. Vše, co umím, jsem se naučil po narození, vše, co vím, jsem si musel přečíst, vyslechnout, vypozorovat. A to trvá stále, stále před sebe stavím nové a nové úkoly, větší cíle.

Moje dveře jsou vždy otevřené a společný cíl už pak určitě najdeme. Pokud chcete něco spoluvytvářet, na něčem se podílet, nést svůj díl zodpovědnosti, přijímat zasloužené odměny, pracovat s nadšením, posunout se ze svého místa někam dál, pokud chcete kolem sebe lidi, ne bestie, pokud chcete být jednoduše na svou práci, lidi kolem sebe a svou firmu hrdí, jste na správné adrese! Moje jméno je Tomáš Šena a jak se jmenujete vy?

Kontaktovat mě můžete tady.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: