Obrat firem nad 1 mil. USD

Představte si, že více než 92% firem v USA nedosáhne na obrat 1 mil. dolarů (23 mil. Kč).  Nový startup v USA spouští lidé s  magisterským vzděláním pouze ve 20% případů. 44% startupů se nedožije pátého roku.  14% startupů zakládají lidé ve věku 30-39 let. Ve 29% případů startup skončí z důvodů nedostatku peněz.

10 hlavních příčin selhání startupů:

  • Není na trhu poptávka: 42%;
  • Došly peníze: 29%;
  • Není správný tým: 23%;
  • Konkurenční boj: 19%;
  • Problémy s cenami a náklady: 18%;
  • Uživatelsky nepříjemný produkt: 17%;
  • Produkt bez obchodního modelu: 17%;
  • Špatný marketing: 14%;
  • Ignorace zákazníky: 14%;
  • Chybný produkt: 13%.

Průměrný příjem majitele malé firmy činil 60 000 USD za rok (cca 1,3 mil. Kč).

Podívám-li se na to optikou, co se nám podařilo ve Swardmanu, tak je to takto: dosáhli jsme obratu 1,5 mil USD (2018), jako zakladatel jsem měl VŠ magisterské vzdělání, dožili jsme se pátého roku, dokonce letos už sedmého, když jsem Swardman zakládal bylo mi 34 let.

Šance v roce 2013 mi nedával téměř nikdo. Jeden ostřílený podnikatel dokonce tehdá řekl, že pokud já budu vyrábět sekačky, že přede mnou padne na kolena. Podívám-li se na ty statistiky, není se co divit takovému názoru. Šance na přežití se blížila nule. Kdo četl blog již v roce 2015, tak ví, že jsme několikrát prodělali klinickou smrt. V tom roce jsem měl dokonce dvakrát připravenou svou výpověď na stole, že jí dám společníkům. Ale protože jsem jasně viděl světlo na konci tunelu, dokázal jsem firmu vždy znovu nakopnout a posunout na další level. No a nakonec viděno US měřítkem jsme se dostali mezi 8% nejlepších startupů.

Zda jsem zvolil pro Swardman správný produkt, který má na trhu šanci,  zda je uživatelsky příjemný, o který se lidé zajímají, zda náš obchodní model rostl, zda jsem poskládal správný tým, zda jsme měli obstojný marketing, či dobře nastavené ceny a náklady, zda jsme zvládali konkurenční boj, nechť posoudí čtenář sám… Základní data z obchodního rejstříku zde.

Pokud se chci nyní pustit do něčeho nového, tak se dokonce setkávám s názory, že to dokážu. Jaký to radikální posun za sedm let.

PS: Proč jsem výpověď v roce 2015 nedal? Řídím se heslem: „Proč to vzdávat dneska, když to můžu vzdát i zítra.“ Tak proto asi.

One Reply to “Obrat firem nad 1 mil. USD”

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: