Všechny trávníkářské cesty vedou ke mně

Včera se mi dostalo vyznamenání od marketingového ředitele jednoho velmi známého řetězce se zahradním vybavením.  Zavolal mi a řekl, že řeší na svém trávníku jistý problém, a když googloval řešení, tak ho všechny cesty dovedly vždy ke mně.  To bylo jedno vyznamenání pro mou práci.

Druhé vyznamenání přišlo, když řekl, že si to řešení u mě objedná přes eshop.

A třetí vyznamenání přišlo, když mi nabídl,…abych pro tento řetězec psal blog o trávnících.  Toto jsem nečekal.  A musím popravdě říct, že tento marketingový ředitel uvažuje podle mě správně. Ono se totiž ukázalo, že odborný blog nemohou psát reklamní agentury ani dobří copywriteři. A přitom, když nemáte obsah, tak získáváte zákazníky velmi draho. A o udržení jich , ani nemluvě.

Pokud máte psát trvale o trávnících, aby to mělo hlavu a patu, a v dalším článku jste neudělali fatální chybu, musíte tomu tématu dost dobře rozumět v souvislostech. A i kdyby se Vám podařilo takové články psát, ještě nemáte vyhráno. Musíte totiž být schopní lidem umět na stejné odborné úrovni odpovědět na doplňující dotazy, a to bez důkladné praxe fakt nelze.  Odpověďmi budete klouzat po povrchu a náročné lidi neuspokojíte, protože dnes už si každý může přečíst a vidět v podstatě cokoliv. I moje odpovědi si neustále čtenáři konfrontují s jinými kanály a musím své postupy vysvětlovat, obhajovat.

A teď je otázka, kde bych rád znal Vás názor.  Mám pro tento řetězec blog vytvořit a psát? Pokud ano, jaké peníze za to stojí? Pokud to nelze penězi vyjádřit, co by mi takový řetězec mohl nabídnout, aby to bylo pro mě dlouhodobě zajímavé? Například zařazení hnojiv značky ŠENA do svého sortimentu?  Díky.

One Reply to “Všechny trávníkářské cesty vedou ke mně”

  1. Jsou to dobré zprávy, rad ala Receptář (snad se nikdo neurazí) už lidé dostávají ke svým zahradám a trávníkům všude dost. Vaše odbornost a kvalita může tímto krokem posunout hodně lidí dál. Finanční stránku věci ohodnotit nedokážu, ale nápad s prodejem hnojiv je za mě dobrý nápad. Dal by se „lépe prodat“ třeba i kalendář trávníkáře a Vaše mobilní aplikace, by se tím také mohla dostat více k lidem…trávu totiž seká skoro každý a když to bude dělat dobře, tak i to bude ta pozitivní stopa. Zdravím a přeju ať se Vše daří!

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: