Spolehlivý člověk vedle mě – V.K.

S podnikáním jsem začal v roce 2006, za to dobu jsem měl mnoho spolupracovníků, kteří různě přicházeli a odcházeli. Je však jeden, který je se mnou celou dobu, kromě pár okamžiků, kdy jsem si nemohl dovolit ho platit. To znamená, že spolupracujeme už 15 let.

Nedokážu stručně popsat, co všechno jsme spolu zažili. Pokud Vás můj osud baví, tak vězte, že ten člověk vždy stál těsně za mnou a pomáhal, jak jen mohl. Zažil se mnou veškeré vzestupy i pády. Mnohdy prožíval situace více než já, protože měl často méně informací než já.

A zatímco ostatní odcházeli, on zůstával a čekal, s čím zase přijdu, do čeho se pustíme. A když jsem to řekl, tak řekl OK, a pustil se do práce. Vždy ten člověk byl hůře placen, než si zasloužil, protože věděl, že každý peníz navíc, je větší zátěž a tím je cíl vzdálenější. Nikdy neremcal, nikdy se neptal na pracovní dobu, vždy řešil, zda je práce hotová či ne.

Když jsem něco zanedbal a hrozil průser, vždy mě decentně upozornil. Nikdy nezneužil vztahu ke mě, aby se povyšoval nad ostatní.

Tím člověkem je moje sestra Věrka Krejčová. Ano, ten člověk, který s Vámi vždy řešil ať objednávky, nebo faktury, platby… Vše, co udržuje firmu při životě. Ano, možná já jsem mozek, ale ona je srdce, které neustále pumpuje a udržuje život mezi mnou a zákazníky v pohybu.

Za těch 15 let se vždy naučila pracovat s takovým softwarem, který jsme zrovna vybrali, neremcala, naučila se vše, co bylo nutné a fungovala. Je schopná zabalit tuny zboží za den. Nikdy si nevybrala veškerou dovolenou, v práci je první a odchází poslední, nejen nyní v Greenkeepingu, ale i před tím ve Swardmanu.

Lidem, kteří se mnou pracovali, jsem vždy v těžkých dobách říkal, držte se mě a budete se mít stále lépe a lépe. Buď mi nevěřili, nebo se nechali zlákat jinou příležitostí. Jeden člověk, to však zkusil, byla to právě Věrka, tak jako já se mám nejlíp právě nyní a rok od roku to je lepší. Tak i Věrka může potvrdit, že se má nejlíp za celou naší spolupráci.

Zatímco kolem některých „hvězd“ Swardmanu jsem musel našlapovat po špičkách, abych se jich nedotkl, Věrka to mnohdy „vyžrala“ za ně. Jako šéf na vlastní lidi nekřičím, občas na dodavatele, ale to už mě musí štvát pěkně dlouho. Ale nepříjemný být určitě umím.

Když jsem se Věrky zeptal, proč vlastně se mou celou dobu je odpověděla lakonicky se svou skromností: „Vyhovuje mi tvůj styl práce a spolupráce s Tebou mě baví . Kdyby mne práce nebavila, tak ji nedělám. Důležitý je kolektiv 😀. Snad jsi se mnou spokojený.“

To, že práce Věrku se zákazníky baví je naprostá pravda, nezná hranice, jen aby vyhověla přáním zákazníka. Jsem to naopak já, kdo jí nutí, aby šla z práce už domu, aby nedělala o víkendu, aby si odpočinula. To je paradoxní, co?

Má skvělou paměť na zákazníky, jejich osobní informace, vždy mi dokáže zákazníka nějak přiblížit, když už si po letech nepamatuji, co kupoval, nebo co jsme s ním řešili.

A věřím, že taková loajalita Věrce vydrží i dál, jsem jí vděčný za hrozně moc, ale hlavně za trvalou podporu. Věřím, že bude i nadále věřit, že být se mnou se vyplatí.

Nyní na to má dokonce i důkaz, protože včera jsem jí poskytl podíl na firmě ve výši 10 %, tudíž je nyní spoluvlastník naší firmy Greenkeeping s.r.o. To nejlepší je stále před námi!

One Reply to “Spolehlivý člověk vedle mě – V.K.”

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: