Informace rozhodují

Mám nesmírné štěstí. Říkám o sobě, že jsem dítě štěstěny. Ale bohužel úspěchy v životě, jak je vědecky doloženo, jsou dosaženy pomocí štěstí jen v malé míře. Mnohem větší význam má vůle, píle, pracovitost, odvaha, sebevzdělávání… A to musí být v určitém správném mixu.

Odvaha a pracovitost jsou víc než štěstí.

Co dělám ve svém volném čase? Sekám trávu, komunikuji se zákazníky, vymýšlím nové věci pro trávníky, pro obchod, snažím se vylepšovat každý den něco, co úplně není k mé spokojenosti… A už to takto dělám den co den více než 14 let.

Před pár lety nastal nový efekt, informace ke mě začaly proudit samovolně. Někde se něco šustne kolem vřetenových sekaček, trávníků apod., a ta informace velmi rychle připluje přímo ke mě. To třeba před deseti roky nebylo.

To znamená, že k tomu, že se své práci věnuji na 100 %, tak celá má aktivita je ještě podpořena informacemi z vnějších zdrojů.

Když to vztáhnu na vřetenové sekačky, tak v tom hobby segmentu asi nikdo nemá k dispozici tolik informací jako já. Nejenže dělám opět servis těchto sekaček osobně, ale také jsem jich v životě prodal asi nejvíc ze všech (cca 2000 ks), to znamená, že jsem v kontaktu s obří skupinou zákazníků, jejich přání a stížnosti průběžně vstřebávám, a dokážu z nich vytvořit novou akci, aby se vše zase zlepšilo a posunulo o krok dál.

Jsem dítě štěstěny, protože dělám to, co mě baví nejvíc. Někoho vedle své práce baví sbírat kilometry na kole, nebo na motorce, vylepšovat své auto, dům, někoho baví sedět u vody a rybařit, někoho baví chodit přírodou a fotit, mě prostě baví podnikat a těšit zákazníky. Jediné, co jsem na začátku potřeboval, byla odvaha začít. Odvaha opustit místo v cizí kanceláři, vyhrnout si rukávy, vzít sekačku do ruky, zazvonit na prvního klienta a začít mu sloužit. Jak říká Jarda Jágr, chceš-li být lepší, musíš makat i v době, kdy ostatní už spí.

Po 14 letech zkušeností, si za tento krok a sebranou odvahu děkuji. Mohl jsem mít tolik výmluv, proč to neudělat (nedostatek kapitálu, hypotéka na krku, nezkušenost, neprošlapaná cesta, osobní vztah v rozpadu), ale naštěstí jsem dal na svůj vnitřní pocit, vnitřní potřebu. Teď s odstupem tolika let vidím, že ty důvody proč ne, byly skutečně jen výmluvy. Nelituji ani, že jsem začal prodávat ATCO, ani, že jsem začal vyvíjet vlastní sekačku, i když by někdo mohl mít pocit, že to dopadlo oboje pro mě špatně. Kdepak dopadlo přesně tak, jak mělo. A jen já rozhoduji ve své hlavě o tom, zda to dopadlo špatně nebo dobře. Dopadlo to skvěle, takže ani vy se už netrapte. Kdyby nebylo těžkých zkušeností, nemohl bych se posouvat dál. A čím bolestivější zkušenost, tím větší pozor si člověk dá, aby se jí podruhé vyhnul. Kdo by se chtěl pravidelně spálit o kamna?

Je mi 42 let a můj život mám ve svých rukách, své štěstí si generuji sám. Nejlepší dny svého života právě prožívám. Mám pocit, že jsem právě začal stoupat na ten pravý vrchol. Vše do sebe konečně začíná zapadat, a vybudované robustní základy začínají plnit svou funkci.

Je jen otázka, kolik dní na svém životním účtu ještě mám. Ať už to je 10 nebo 15 000 dní, každý z nich se snažím žít naplno, jako by byl ten den poslední.

Jsem moc vděčný, že jste na druhé straně právě Vy.

2 Replies to “Informace rozhodují”

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: