První pobočka ŠENA shopu

Minulý týden jsme otevřeli v Ostravě Mariánských horách první obchod ŠENA shop. Ano, první, protože sídlo v Praze je v podstatě sklad a výdejní místo, není to klasický obchod. Ale i v Praze nastane posun k tomu, být více otevřený zákazníkům a poskytnout více času a prostoru pro klidný nákup či konzultaci. Proč Ostrava?

Otevřít pobočku v Ostravě byla jasná volba. Je to nejvzdálenější krajské město od Prahy, takže to je způsob, jak se přiblížit k našim vzdáleným zákazníkům. Současně je Ostrava pilotní projekt, kde chceme najít udržitelný ekonomický model, který by mohl posloužit jako vzor pro další pobočky. Vzdálenější pobočku v Česku asi otevírat nebudeme, takže pokud budou přijatelné logistické náklady, najdeme pozitivní spolupracovníky, kteří pobočku povedou, tak to bude úspěšný krok.

Do konce sezóny pobočku povedeme sami za cenu dojíždění z Prahy, abychom si vše odladili a vyzkoušeli. Od nové sezóny už jí povedou naši místní spolupracovníci (máte zájem o práci u nás, tak mi napište).

Co je cílem pobočky? Umožnit osobní kontakt se zákazníky na Ostravsku, být dobře dopravně dostupný s pohodlným parkováním u vchodu, umožnit nákup „na poslední chvíli“ před víkendem, otevřít služby půjčovny.

Telemost Ostrava – Praha

Hodně nadšený jsem, že se mi podařilo splnit můj letitý sen o telemostu. To znamená, že pokud prodavač na prodejně nebude schopný zákazníkovi odpovědět na odborný dotaz, tak se se mnou spojí pomocí videohovoru. Zákazník tak bude se mnou mluvit pomocí velké obrazovky a odejde z prodejny s informacemi, které potřeboval. Současně se odpověď dozví i prodavač a tím si doplní znalosti.

Možná si řeknete, že to je banální, obzvláště, když celý svět jel rok online, ale zatím neznám prodejnu nebo firmu, kde by to takto jednoduše fungovalo. Prodavač, když bude v nesnázích spojí videohovor se šéfem a zákazník se přímo zeptá. Mě to přijde úžasný. Nikdo nemusí nikam volat a pak odpověď tlumočit, prostě simply clever. A snad nikdy od našich prodavačů neuslyším, „Měl jsem tam zákazníka, a nevěděl jsem odpověď, tak odešel zklamaný, musím mu zavolat, až zjistím odpověď.“

Heuréka! 100% spokojenost

Možná si řeknete, proč otevírá kamenné obchody, když má nejrychlejší eshop v oboru. Ano, dle Heureky je naše průměrná doba dodání zboží 2,1 dne. A 98% zákazníků dorazilo zboží do 6 dnů. Když vím, že je jen pár položek, které nám tuto krásnou statistiku kazí, tak si skutečně vedeme nad míru skvěle. Navíc máme za posledních 90 dní 100% spokojenost našich zákazníků! Sám si říkám, že to snad není ani možné, protože rezervy stále máme. Ale holt to tak zákazníci vidí. Děkuji!

Takže i přes takto skvěle fungující online prodej děláme kamenný obchod. Dělám v obchodě už 18 let, začal jsem v Mountfieldu, v té době nejlepšího prodejce v kamenných prodejnách, a nyní provozuji svůj výběrový eshop. A za tu dobu jsem přesvědčený, že nejlepší obchody se dělají, když se lidé poznají, baví se spolu nejen o zboží, když si podají ruku, když se opět rádi vidí… Přestože jsme neměli v Praze klasický obchod, jezdil jsem na konzultace, vydával jsem zboží na osobní odběr…, a moc dobře jsem cítil tu energii a sounáležitost, která tam mezi námi probíhala. To, že každou chvíli cinkne v eshopu objednávka je krásné a neustále mě to fascinuje, ale pořád většina zákazníků je moje, či starší generace, kde osobní kontakt je na prvním místě. Tak proto.

Další pobočky ŠENA shopu v přípravě

Už jsem se rozhodl kde bude další kamenný obchod ŠENA shop. Opět to bude krajské město a už na tom začínáme pracovat. Otevření jaro 2022.

A jak to bude v Praze? Buď náš sklad, který jsme právě rozšířili o dalších 100m2 plochy, otevřeme jako prodejní plochu, nebo otevřeme velký moderní showroom, kde by byly vystaveny všechny sekačky, prostor by mohl být využíván i pro menší školení a semináře. To však nyní nezávisí na nás, ale na nabídce, kterou dostaneme.

Pokud budu mít dále takové štěstí na spolupracovníky v ŠENA shopu, jako se to zatím rýsuje, máme se všichni na co těšit. „Najděte správné lidi, ty posaďte na správná místa a zbytek už půjde sám.“

3 Replies to “První pobočka ŠENA shopu”

  1. Tomáši, gratuluji! Jen tak dál!!, LV

    Odesláno z iPhonu

    > 16. 9. 2021 v 12:07, Tomáš Šena – blog : > >  >

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: