Setkání s Generálním ředitelem č.1 dne 25.9.2003

Ing. Ivan Drbohlav – majitel Mountfieldu
Muž, který mi dal šanci a nechtěl, abych se mu odvděčil.
Titul máme ze stejné školy…

Jak jsem se v příspěvku Jak získat práci za 40 tis bez praxe zmínil, tak jsem byl jako obchodní referent párkrát u GŘ Mountfieldu na informační schůzce. Na první schůzku, asi tak po 20 dnech ve firmě, jsem si přinesl následující poznámky… 🙂 Připomínám, že se psalo září 2003.

Návrhy:

  • Kvalitní sekání – Jikov je schopen vyrobit levnou vřetenovou sekačku. Proč nepřijít na trh s něčím novým pro fajnšmekry. Péče o intenzivní trávníky má velkou budoucnost, což se mi potvrzuje dlouhodobě různými signály. Provést informační kampaň „Jak správně pečovat o krátce střižený trávník“ Toto přitáhne zákazníky na vřetenové sekačky, ale ještě mnohem více přelije zákazníky od levných rotačních k dražším rotačním sekačkám.
  • Trávníky u prodejen – proč neudělat před každou prodejnou, kde to je technicky možné, vzorový trávník s informacemi, jak je udržován pomocí jakých operací a jakými stroji.
  • Manuály – personální (noví zaměstnanci, referenti, prodavači atd.) Manuál usnadňuje novým orientovat se v novém prostředí či problému a starým umožňuje možnost ověření a kontroly správnosti svých postupů.
  • Zkrácení informačního toku – objednávka prodejny do CS (censtrální sklad) a k referentovi. Proč objednávka prodejny nejde současně s CS i k referentovi. Pokud zboží není v CS, referent se nikdy nedoví, v jakém počtu a jaké zboží je poptáváno prodejnou.
  • Trampolíny – nový prodejní produkt zahradní trampolíny. Cena cca 10.000 – 15.000 Kč. V zahraničí velice populární. Vhodný doplněk k bazénům.

            Dotazy:

  • Kdo je typickým zákazníkem? ( věk, příjem, postavení, pozemky…)
  • Co si přeje zákazník? (kupovat nebo něčeho dosahovat) Kupuje vrtáky nebo díry ve zdi? Prodáváme sekačky nebo skvěle střižený hustý tmavě zelený trávník? Prodáváme bazény nebo možnost koupání na vlastní zahradě?

Myslím, že jsem již po 20 dnech narazil na jádro pudla… Bohužel, nebo bohudík? dodnes asi nevyřešené věci a propásnuté příležitosti.

Poznámka pro vedení Mountfieldu: Ing. Tomáš Šena – marketingové konzultace, hodinová sazba 1000 EUR/hod. 🙂

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: