Jak jsem pro Mountfield vynalezl zastřešení

Zastřešení bazénu alá stará plátěná garáž na trubkové konstrukci. Ne že by se mi to líbilo, ale po mém odchodu na tom Mountfield vydělal hodně milionů Kč.

Ještě jedna náplast na moje „bolístky“ z Mountfieldu. Jak jsem přišel o vynález, je pěkná historka s osmi nulama na konci.

Jednou, to už jsem byl v Mountfieldu mazák, sloužil jsem své druhé léto, chodím po kanceláři a najednou přišel nápad z čistého nebe.

Měl jsem na starosti bazény, solární ohřevy atd. No a pořád jsme dumali, co ještě k těm bazénům dát, abychom jako z lidí dostali více peněz. Zastřešení by byla super věc. Ale polykarbonátové bylo v té době děsně drahé a složité na stavbu. Jak zakrýt nadzemní bazén, který jenom sedí na zemi a ještě ke všemu je kruhový?

Ten nápad byl úžasný, geniální, protože byl jednoduchý a snadný na výrobu. Vzpomněl jsem si na kdysi staré plátěné garáže na trubkové konstrukci, které šlo jednoduše odklopit. Pořádně jsem je ani nezažil, možná někde už roztrahné zubem času, ale i tak se mi dostaly do hlavy vpravý čas. … tedy myslel jsem si, že to byl pravý čas.

Hned jsem šel do našeho technického oddělení za Láďou a začli jsme to řešit, líbilo se mu to moc. Dodalo mi to seběvědomí a šel jsem za svým manažerem. Z nápadu byl nadšený. Prý to řekne obchodnímu řediteli.

Říkal jsem si v duchu, jsem tady teprve druhý rok, a už budu mít vlastní výrobek, maminko, tatínku budete hrdí 🙂 A v hlavě mi běžel příběh „pověřujeme Tomáše Šenu vedením speciálního projektového týmu, který má za úkol zahájit výrobu bazénového zastřešení pro nadzemní bazény… Udělujeme mu tímto mimořádnou odměnu 100 tis Kč a jako autor nápadu bude mít z každého prodaného zastřešení 3% odměn…“

Čas plynul a nic se nedělo, žádný tým, žádná odměna, žádná diskuze, žádná výroba, dál jsem si řešil výrobu bazénů, nákup chemie, boj o změnu designu etiket bazénové chemi Azuro až jsem najednou v Mountfieldu nechtěl pracovat.

No a asi o dva roky později otevřu katalog Mountfieldu a v ten okamžik jsem myslel, že mi vypadnou oči z důlků – oni nabízejí „moje“ zastřešení s cenou kolem 30.000 Kč! Dokážu odhadnout kolik se toho dá prodat a když to vynásobím cenou, byl bych skoro milionář. Mountfield na tom totiž mohl vydělat za ty roky pár stovek milionů korun. Je to sport… Buď nápady máte a musíte si je chránit, abyste je dobře prodali, nebo je nemáte a musíte je draho kupovat…

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: