Co očekáváte od sekačky?

Až fimy budou fungovat aspoň jako Baťa před 100 lety, tak nám bude hej.
Až firmy budou fungovat aspoň jako Baťa před 100 lety, tak nám bude hej.

O trávníky se intenzivně starám od roku 1992. Sekačky používám stejně tak dlouho. První sekačku v obchodě jsem prodal v roce 1994. Na univerzitě jsem v roce 2002 obhájil diplomovou práci na téma Rozbor strojů pro údržbu golfových hřišť. V roce 2006 jsem začal pečovat o anglické trávníky profesionálně, v roce 2008 jsem začal prodávat vřetenové sekačky ve velkém…. A celou dobu si říkám, proč ta sekačka nemá tohle, a proč má zase tohle, vždyť je to zbytečné, oni snad nepřemýšleli… A pak to přišlo logicky samo, tak si sekačku vyrob sám.

Jak by měla vypadat ideální sekačka, abych s ní byl spokojený? Tak jsem zavřel oči a představoval si… Sekačka musí pohodlně a nejkvalitněji pokosit zahradu, sekačka by měla být maximálně šetrná k trávě, měla by být tichá, měla by být bezpečná, měla by dosekávat okraje, měla by být lehce ovladatelná, mohla by umět víc, než jen sekat trávu, třeba dělat vertikutaci, měla by mít plynulé pohodlné nastavení výšky kosení (chci vědět na kolik milimetrů sekám), neměla by mě ničím nasírat, měla by být i hezká a spolehlivá. A pokud takovou jednou budu mít, tak chci samozřejmě, aby mi vydržela až do smrti.

Proč to tedy přesně takhle neudělat?! Panenkoskákavá, co mi v tom brání? Mám snad celý život čekat, že se někde objeví někdo, kdo udělá takovou sekačku, s kterou budu spokojený? Dyť to se taky nemusím dočkat.

Ne že by to šlo hladce, ale to jsem už ani nečekal. Ještě pár potíží překonáme a budu vám moci představit sekačku podle mých představ. Nemůžu se dočkat!

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: