Test sekaček podle dTEST

dTest sekaček na trávu
dTest sekaček na trávu

Chválím dTEST, že se někdo věnuje serioznímu hodnocení sekaček na trávu. Jako specialista na trávníky však vidím v hodnocení jisté slabiny. Proto jsem se snažil nabídnout radu, jak provádět test, aby zákazník dostal zcela objektivní informaci o tom, jaká sekačka je pro něj resp. jeho trávník ta nejlepší.

Komplexní analýza testu sekaček na trávu zde.

ne 27.12.2009 19:25
Dobrý den,
již delší dobu sleduji Vaše testy zahradních sekaček. Jsem moc rád, že se někdo nezávisle snaží porovnávat jednotlivé modely a i kategorie sekaček. I Váš způsob testování se mi jeví, že je na vysoké úrovni.

Zabývám se trávníky profesionálně již delší dobu a mám vystudovanou Zemědělskou univerzitu se specializací Stroje pro údržbu golfových hřišť.

Myslím, že bych Vám mohl doplnit či rozšířit metodiku testování o vliv sekačky na trávník z pohledu dlouhodobého používání. Tak jako slabý hluk, který ani neslyšíte závažně poškozuje zdraví, tak i neviditelný vliv sekačky při pravidelném dlouhodobém působení ovlivňuje negativně kvalitu trávníku. Negativní dopad sekačky na kvalitu trávníku lze nákladně jednou za čas kompenzovat, nebo ještě lépe používat sekačky, které mají menší negativní vliv.

 Jsou i další faktory vyplívající z používání sekačky, které působí i na okolí i na samotného uživatele, na které je potřeba upozorňovat. Sám sekám profesionálně trávníky téměř denně 30 týdnů v roce a moc dobře vím, co je slabinou sekaček. Rád bych vnesl logický a jednotný pohled na hodnocení sekaček pro domácí použití. Rád bych Vám své praktické zkušenosti i odborné znalosti poskytl k vytvoření či přehodnocení testování a posuzovaní těchto domácích strojů.

Velmi rád se s Vámi sejdu a předložím Vám konkrétní návrhy. V případě zájmu mě prosím kontaktujte.

S pozdravem
Tomáš Šena

Tato nabídka zůstala bez reakce. O tři roky později to zkouším znovu. A dostalo se mi následující odpovědi.


čt 22.3.2012 12:54

Vážený pane Šeno,

podnikatelé, výrobci či distributoři, kteří mají zájem o účast v našich testech, bohužel tuto možnost nemají.
Občanské sdružení spotřebitelů TEST provádí výhradně srovnávací testování výrobků v odborných laboratořích pro zajištění objektivity realizovaných testů. Výrobky do testů vybíráme na základě výsledků průzkumu trhu a nakupujeme je v běžných obchodech, aby byla zajištěna nezávislost realizovaných testů. Snažíme se našim čtenářům nabídnout něco jiného než najdou v běžných komerčních časopisech. Proto i naše motto zní: objektivně – nezávisle – bez reklam. Bohužel tudíž není možné si u nás objednat individuální posouzení výrobku na zakázku či zařazení výrobků do testu.
Děkujeme za pochopení.

S přátelským pozdravem
Dana Krejčová

čt 22.3.2012 14:31
Dobrý den paní Krejčová,
děkuji za odpověď. Zcela Váš postoj chápu a podporuji. Asi jsem se špatně vyjádřil. Nejde mi o reklamu, ani osobní účast na testech.

Jen vidím ve Vaší odpovědi jeden rozpor, chcete dělat věci nezávisle a bez reklam (naprosto v pořádku), ale testujete zboží, které vybíráte na základě reklamy… V tom vidím jistý rozpor. Zákazníci kupují nejvíce to, co je nejdostupnější, většinou jsou ovlivněni reklamou. A vy jejich výběr pouze kopírujete. Například u zahradních sekaček, neexistuje statistika, která by věrohodně ukazovala kolik se kterého modelu v Cesku prodá.

Nemělo by být Vaším posláním ukazovat čtenářům nejen produkty, které nejsou kvalitní, ale i produkty, které jsou mimořádně kvalitní a uživatele svými vlastnostmi a výsledky mile překvapí?

Chápu Vaší nezávislost, ale na příkladu sekaček lze ukázat, že čtenáři dostávají pouze část pravdy z testů sekaček. Je to asi jako byste chtěli testovat komunikační zařízení a testovali pouze telefony na pevné linky a úplně opomíjeli mobily… A v testu pak vycházelo: nedá se s nimi chodit, jsou těžké, nemají paměť atd…

 Chápu, že nejste specialisti na sekačky a vybíráte to, co je vidět v obchodě. Ale proto jsem Vás chtěl informovat, že Váš výběr je omezený a na trhu jsou i jiné produkty, které mají vysokou užitnou hodnotu, ale do testů jste je ještě nikdy nezahrnuli.

 Pár předností vřetenových sekaček (benzínových):

Vřetenové sekačky se vyrábí 180 let, rotační se vyrábí 50 let.
Nejtišší sekačky na trhu.
Nejmenší spotřeba benzínu.
Na kosení je potřeba mnohem menší výkon motorů než u rotačních -> šetří životní prostredí a šetří uživateli finance za benzín.
Některé mají výměnný systém adaptérů, takže mate sekačku, pročesávač a vertikutátor v jednom stroji.
Dají se snadno ovládat a zvládají to hravě i ženy.
Hlavní výhoda – trávník je zdravý a zelený i několik dní po posekání… je permanentně zelený bez zažloutnutí.
Vyrábí se a byly vyvinuty v Anglii, zemi trávníkům zaslíbené.

Je mi jasné, že nyní už tyto sekačky do testů nezařadíte, ale jako spotřebitel bych ocenil, kdybyste v testech jiných produktů mou připomínku vzali v potaz a do testů zařadili i zboží, které třeba není běžně vidět na pultech, ale pro uživatele bude obohacující znát jeho užitné vlastnosti, protože právě třeba tento výrobek nejlépe řeší jeho základní problém.

Práci DTESTU oceňuji, proto prosím neberte mé poznámky jako kritiku, ale spíše námět Vašeho klienta.

S pozdravem
Tomáš Šena

ne 29.4.2012 12:13
Vážený pane,
srdečně zdravím. Kolegyně mi předala Vaši reakci na test sekaček. Pravda, benzínové vřetenové jsme ještě v testu neměli, ale co není teď, může být příště. Ještě k informacím, které jste od nás obdržel, dodávám, že testy sekaček děláme v mezinárodní spolupráci a našimi nejbližšími kolegy je právě anglická spotřebitelská nadace. Uvádíte, že prodej těchto sekaček právě vzrůstá v Anglii, takže je víc než pravděpodobné, že se naši kolegové na ně zaměří a případně je i navrhnou do mezinárodního testu. Mějte se moc hezky.

Ida Rozová

V březnu 2013 vyšel vydal dTEST nový test benzínových sekaček na trávu a opět bez vřetenových sekaček… Více k tomuto testu samotnému napíši příště.

Připadá mi to asi jako kdybych řešil jaká sekyrka je lepší na sekání papíru a úplně opomíjel, že se papír dá stříhat a že na stříhání jsou nejlepší nůžky. Takže místo abych testoval, které nůžky jsou nejlepší, testuji, která sekyrka je ostřejší…

3 Replies to “Test sekaček podle dTEST”

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: