Výška kosení Edwin

Edwin kosí trávník od 5 mm do 45 mm.
Edwin kosí trávník od 5 mm do 45 mm.

Edwin výška kosení: 5 – 45 mm

Nechceme se hádat, ale 1 mm golfový green doma skutečně nedělá… A proto jsme výšku kosení u Edwina udělali již od 5 mm a je po diskuzích. Viděl jsem hodně trávníků, ale jestli někdo doma kosí na 6 mm, ať se mi prosím přihlásí, rád ho poznám. To k té spodní hranici kosení Edwina.

K té horní hranici kosení to vidím takto. Nemyslím si, že by vřetenová sekačka se měla kupovat kvůli tomu, že dokáže kosit 45 mm. To rozhodně ne. Dodávám, že vřetenová sekačka nejlépe pracuje pod výšku kosení 30 mm. Mohou však nastat okolnosti, že holt trávník přeroste, nebo zakládáte nový trávník a potřebujete jenom střihat špičky na vysoko. Takže aby to nevypadalo, že chceme šetřit na závitu, vyšroubovali jsme maximum na 45 mm.

Pro méně protřelé zájemce, jenom upřesním, že výška kosení není to samé jako výška trávníku. Výška kosení je nastavení výšky střihu od pevné země. Reálná délka trávníku je pak zákonitě delší, ale vzhledem k tomu, že trávník lze těžko měřit na výšku, pracuje se vždy s výškou kosení. Je potřeba brát v potaz, že sekačka používající válce je trávníkem částečně nesena, tudíž nejede po „hlíně“.

Maximální výška trávníku, který je Edwin schopný pokosit je cca 100 mm (10cm). Je to nouzovka, takže nepočítejte, že z 10 cm uděláte jedním kosením perfektní anglický trávník, ale to už jsem psal dříve.

Kolik sečou ostatní – výška kosení:

Jacobsen ECLIPSE 122: 1,9 – 11,1 mm
Allett Kensington 17K: 6 – 36 mm
Toro Greensmaster 1000: 2,0 – 25,4 mm
Masport MS 400: 7-39 mm

 

 

3 Replies to “Výška kosení Edwin”

 1. Zdravím, osobně trávník stříhám na druhý stupeň Allett clasic, takže 9mm myslím. Zkoušel jsem to časem zvednout na třetí, ale už se mi to nelíbí. A na První, což je 6mm si myslím by už trávník skalpovalo. Možná si někde založím malý plácek, kde to využiju časem 🙂
  Ještě bych rád poprosil, jestli by jste mohl vysvětlil rozdíly co do kvality stříhání klasickým 5ti nožovým vřetem a 10ti nožovým, rozdíl mezi nimi znám teoreticky, ale praxe? Možná to bude zajímat více lidí.
  S pozdravem
  Tomáš Minarik

 2. Celkem mi nedalo nenapsat reakci na komentář pana Tomáše. Vlastní trávník sekám Balmoralkou na 2 a výška kosení je při tomto nastavení 18,5 mm (měřeno posuvným měřidlem). Nejníže jsem sekačku měl nastavenou na 12 mm, ale to trávník požadoval tak vysoký standard údržby a bylo to očividně na hranici únosnosti pro samotnou směs trav použitou v trávníku. Má otázka zní, je možný takový rozdíl mezi Balmoral a Classic v nastavení výšky na stejnou hodnotu? Mimochodem na výšce 12mm jsem pociťoval již jednoznačně potřebu výměny 6-ti nožového vřetena za 10-ti

 3. Dobrý den, máte pravdu, myslel jsem si to špatně, takže 2. stupeň je 13mm viz:Nastavení výšky střihu:
  Přednastavené výšky 9, 13, 18, 25, 32 mm a pozice S (0 mm pro pročesávání)
  Stříhám 3x týdně, jinak to na tu výšku nejde udržet..

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: