Osekali jsme to na dřeň

Asi Vám to mnohým bylo jasné už dávno, že jsme si vzali velké sousto, když jsme se pustili do vývoje mnoha projektů současně. Ani já jsem z toho neměl úplně dobrý pocit. A čas ukázal, že to byla významná chyba, která nás zbrzdila ve vývoji sekaček.

V říjnu jsem to rozseknul a vývoj všeho (3D tiskárny a fotostroje) kromě vřetenových sekaček jsem ukončil. Ze začátku se zdálo, že nové projekty nám pomohou s cash flow, proto jsme to brali pozitivně, čas ale ukázal, že opak je pravdou a tyto projekty nám požraly potřebný kapitál i čas. Ono, jen vyvíjet tři různé modely sekaček v jednom týmu, je mazec, natož dělat ještě další sofistikované projekty.

Díky říjnovému přestěhování vývoje do menších prostor došlo k zřetelné redukci především nákladů na energie, které nám loňskou zimu nepříjemně zasekli do rozpočtu. Prostorově jsme se ve vývoji uskromnili. Vyčistili jsme stoly, udělali pořádek, dotahujeme resty a chystáme novou sezónu.

Nápadů na zlepšení máme mnoho a postupně je realizujeme. Čeká nás v první řadě výroba další série ELO 1, protože ještě máme dost nevyřízených objednávek a když se podívám na hlídacího psa, tak je i dost zákazníků, kteří čekají, až bude sekačka skladem. Myslím, že naše výrobní kapacita ELO 1 se pro první pololetí docela plní.

Co se týká ELO 2, tam máme také tolik rezervací, že pokud se všechny potvrdí, tak máme co dělat na několik měsíců. Naším cílem není vyrábět hned tisíc sekaček, musíme zájem spíše tlumit a připravovat nové zákazníky, že dodání bude trvat déle. Je přeci logické, že chceme být opatrní a mít náběh výroby pozvolný, abychom byli schopní se zlepšovat za provozu.

Když vidím, kolik lidí si za prosinec, měsíc s nejmenším zájmem o trávníky, v eshopu CVS zobrazilo vřetenové sekačky ELO 1 a ELO 2, tak to předčí cokoliv, co jsem od roku 2008 v prodeji vřetenových sekaček zažil. A to neděláme žádný placený marketing. To chci vidět, co se bude dít v dubnu.

To platí i o zájmu ze zahraničí, evidujeme velký zájem z Německa, Austrálie i USA, což jsou všechno důležité trhy, s kterými mám dobrou zkušenost.

Nyní se musíme maximálně zkoncentrovat a neudělat už žádnou chybu a posunout firmu na další úroveň, jak finančně, tak personálně.

Jsme atypický startup, jelikož máme jméno, máme poptávku z tuzemska i ze světa, máme výrobní prostory, a čeká se už jen na produkty.

2 Replies to “Osekali jsme to na dřeň”

 1. Na jednu stranu vám strašně fandím, na druhou stranu jako netrpělivý čekatel na ELO2, který však neprovedl rezervaci, neboť nechce kupovat zajíce v pytli, když ani neví kolik bude ten zajíc stát, jsem naštvaná. Nejdřív představení ELO1, které je pro malé trávníky super, ale není to ta sekačka na kterou celou dobu čekáme. Bylo jasné, že díky ní se produkce ELO2 odsune. Pak vaše další projekty, které nemají s trávníky nic společného. Několik měsíců vyhlížím na blogu článek, kdy bude oznámeno minimálně datum představení a začátku prodeje ELO2 a pořád nic.

  1. Dobrý den paní Dvořáková, úplně Vás chápu a mrzí mě to stejně jako Vás. Kdyby šlo datum oznámit, tak jsem to jistě udělal. Interně jsme měli již několik termínů, ale ty nedopadli. Proto není rozumné oznamovat termín zákazníkům, pokud není produkt zcela hotový.
   Rezervace je nezávazná, a zálohu Vám kdykoliv můžeme vrátit. Když si přečtete detailně detaily u produktu v eshopu, tak se to tam dočtete. A samozřejmě zákazníci, kteří nás podpořili na Hithitu nebo si udělali rezervaci, budou mít preferenční dodání.
   Bez zájmu zákazníků o produkt se špatně vyvíjí a vyrábí, s příliš velkým zájmem, ale také. A je těžké to vybalancovat, obzvlášť, když některé články v řetězci selžou… Děkuji za pochopení.
   PS: 3D tiskárna byla klíčový výrobní stroj, proto jsem s vývojem souhlasil. Fotostroje měly přinést peníze do firmy, abychom se vyhnuli investorům…

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: