ELO v procesu

Mám velkou radost, že jsme konečně převzali v Praze „nový“ prostor, kde se budou vyrábět vřetenové sekačky ELO.

Ono jsme ten prostor měli mít původně v listopadu, pak v lednu a nakonec se uvolnil až od února. Jeho stav není úplně ideální, takže musí proběhnout základní zkulturnění, aby se nám tam pěkně pracovalo a hlavně, aby tam bylo čisto.

Rozběh výroby bude v etapách, nejdříve chceme rozběhnout montáž, v další etapě lakovnu a nakonec svařovnu. Kdy to bude, je otázka kapitálu, kolik ho budeme mít k dispozici.

Během zimy se nám podařilo zrevidovat technologický postup výroby ELO 1 a provést několik klíčových změn, které usnadní a zjednoduší výrobu. Z výroby jsme vyřadili jeden svár na řídítkách, čímž kromě vřetene je celá sekačka pouze o montáži. Ubylo tím jedné operace, která se bez kvalifikovaného pracovníka neobešla.

Díky úpravám v technologickém postupu se nám výrobní kapacita zvýší na teoretických osm sekaček ELO 1 denně.

Upravili jsme řídítka i z pohledu složení pro přepravu k zákazníkovi. Původní systém byl celkem náročný na složení řídítek po vybalení z krabice. Nově sice řídítka nepůjde zcela odpojit od těla sekačky, ale montáž bude výrazně snadnější.

Dále jsme provedli upgrade břitů vřetene s cílem dosáhnout nižší míry hluku. Všichni zákaznici, kteří již sekačky ELO 1 převzali dostanou výměnu vřetene za nové zdarma.

V rámci této výměny provedeme u zákazníků i preventivní výměnu plastové řemeničky na motoru za hliníkovou. Asi u tří zákazníků došlo k poškození řemeničky, když sekly kůru v trávníku. Novou řemeničku jsme otestovali právě na zablokování vřetene a ukázalo se, že řemen dokáže přeskakovat aniž by došlo k jeho zásadnímu poškození. Tím považujeme počáteční mouchy za odstraněné.

Zatím máme na ELO 1 velmi pozitivní ohlasy, jak od zákazníků, tak od profesionálních trávníkářů. Tak asi se nám to fakt povedlo trefit dobře. Ale až čas ukáže.

Co se týká výroby ELO 2, tam jsme nabrali další zpoždění. Díky personálním změnám během podzimu se vývoj zpomalil, a samozřejmě na vývoj měl vliv i omezený zdroj financí.

Nyní se už blýská na lepší časy, tak se budeme snažit udělat maximum, aby ELO 2 brzy vyjelo mezi zákazníky.

2 Replies to “ELO v procesu”

    1. Dobrý den, bohužel nebude dodržen. Protáhlo se nám hledání strategického investora, takže jsme museli zpomalit. Pokračujeme však stále dál, nezastavujeme. Pokud potřebujete sekačku na začátek sezóny můžeme Vám nabídnout použitou Electru za velmi dobrou cenu. V případě zájmu pište na cvs@sena,cz
      S pozdravem Tomáš Šena

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: