Rotační robotické sekačky na ústupu


RD Mladíkov by Mio Architects

Prodávat sekačky velmi náročným zákazníkům je těžké, ale o to větší radost mám, když se to daří.

Protože se čím dál častěji setkávám s obdobnými zkušenostmi zákazníků s robotickými sekačkami, byl bych proti svému cíli (zdravé trávníky), kdybych tento mail nezveřejnil. Obdobných případů jsem zaznamnel v poslední době zhruba dvacet.

Marek Š.: „Já jsem totiž udělal jednu z velkých chyb v životě, koupil jsem si robotickou sekačku za skoro 50.000 a větší krám jsem skutečně neměl. Teď se ji pokouším zbavit s co nejmenší ztrátou a následně jdu do vřetenovky. Sekat mě nevadí, dělám to rád, ale celou dobu chci mít perfektní trávník a dělám proto všemožné kusy a to s vřetenovkou dokážu.  Děkuji za super rychlou odpověď, a když se zbavím toho krámu tak se hned ozvu.  Jenom mi řekněte vaše doporučení jaký typ zvolit. Mam 510 m2 trávy a posílám foto.“

Lépe profilovaný trávník bych si pro robotickou sekačku asi nedovolil ani představit a přeci to není ono. No inu, kdyby byly tyto rotační robotické sekačky skutečně dobré, používali by je určitě na golfu i ve Wimbledonu. Jak se může každý sám přesvědčit, všude tam se používají vřetenové sekačky. 180 let starý fakt se nedá určitě snadno obejít.

Krásné na prodeji vřetenových sekaček je to, že všechna holá fakta, vědecké poznatky a 180 let zkušeností hraje v jejich prospěch. Můžete být jakýkoliv hnidopich, ale tvrdá fakta nejde zlomit. Pak už stačí přidat k holým faktům něco emocí a profesionality a prodej běží sám 🙂

PS: jen pro ty co nečetli starší příspěvky, robotické sekačky se rozšířili v poslední době, kvůli tomu, že se skončil na ně patent. Nebylo to, že to je něco nového, co posune trávník o úroveň výš. Prostě to je určitá vývojová větev rotačních sekaček. Toť vše.

4 comments
  1. Standa said:

    Máte pravdu, taky bych chtěl přejít k vřetenové sekačce, ale potřeboval bych nějaký typ, se kterým budu sekat 1 x týdně, ideálně 1 x za 10 dnů, protože jsem pracovně docela hodně na služebních cestách a robotická sekačka mi v tomto vyhovuje, ale sečení vřetenovkou udělá trávníku asi lépe. Díky za odpověď.

    • To bohužel nejde sladit, zatím. Pokud to máte takto, tak bych zůstal u robotické. Trávník skutečně potřebuje pravidelné kosení a pokud ho nemůžete zajistit, pak je řešením robot, ale musíte se s mířit, že trávník bude prostě horší než od vřetenovky.

  2. pepe said:

    Vaše sekačky se mi líbí. Plánuji si ji koupit. Mám kacířskou myšlenku: co vyrobit vřetenovou robotickou sekačku…? 🙂

    • Děkuji. Vývoj je jedna z našich silných stránek 🙂

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: