Nový projekt: Centrum Vřetenových Sekaček

Zákazník nás nevyrušuje od práce, je jejím smyslem.

Přátelé, možná jste již zaznamenali můj nový eshop: Centrum Vřetenových Sekaček, nově i na zkrácené doméně www.STŘIHAČKY.cz .

Rád bych detailněji vysvětlil, a teď v říjnu je na to už čas, proč tento obchod vznikl, i když jsem to neměl v plánu. Celou sezónu mi v podstatě někdo z Vás volal a chtěl poradit s výběrem vřetenové sekačky.  V rámci mých časových možností jsem se snažil stručně poradit, ale přeci jen, nemohl jsem tomu věnovat tolik času, protože mi z toho žádná přímá odměna nepřicházela, můj čas byl zaměřen na prodej jiných věcí pro trávníky v Šena shopu. A když jsem viděl, jak se mi daří hezky sortiment v Šena shopu doplňovat, že už fakt mám v nabídce vše, co běžný i náročný trávníkář potřebuje, byl jsem docela spokojen.  Jen ty sekačky jsem neměl.

Jeden víkend jsem se rozhodl, že do sortimentu zařadím jednu z běžně dostupných značek ručních vřetenových sekaček na našem trhu. Ale na poslední chvíli jsem ještě zagooglil a vzpomněl si na značku Webb. Následovalo pár krátkých zpráv do Anglie, a za pár dnů už jsem měl objednanou první zásilku ručních vřetenovek Webb. V Česku se jedná o neznámou značku a zcela odlišnou koncepci oproti ostatním modelům na našem trhu. Přesto ta sekačka zaujala a během několika dnů bylo vyprodáno.

V ten  okamžik asi začal někde v podvědomí klíčit nápad CVS (Centrum Vřetenových Sekaček). Klíčil, klíčil, a během krátké dovolené prorazil do vědomí a zazelenal se. Budu prodávat všechny značky ručně vedených sekaček na trhu! Jo, to je ono! Ukážu lidem, že těch značek na trhu je celkem dost, hodně přes dvacet, a samotných modelů kolem čtyřiceti.

A co řeší zákazníci a lidé jako vy? Jak si z té nabídky vybrat, když všechny vypadají podobně? Navíc, jsem věděl z průzkumů, které jsme si dělali, když jsem dovážel ATCO, že lidé považují za kvalitní značky i ty, které skutečně kvalitní nejsou.  Takže to může vést velice snadno k tomu, že si koupíte fakt nepraktický krám, s kterým nebudete spokojení, prodejce nedokáže poradit a vy si z toho uděláte generální názor na vřetenové sekačky, který pak můžete šířit dál. Jen na základě jedné špatné zkušenosti.

Když jsem četl Vaše reakce na sekačky Webb, pochopil jsem, že i taková malá a levná sekačka dokáže vzbudit pozitivní emoce a pro vřetenové sekačky obecně dokáže takový jeden nadšený trávníkář udělat hrozně moc. Nemám v plánu s Webbem nějak útočit na ostatní značky, ostatně ta sekačka má záběr 30 cm, takže pro většinu lidí je skutečně nevhodná.

Jenže jste mi dali jasně najevo, že pokud někomu důvěřujete ve vřetenových sekačkách, jsem to já. A jak bych Vám mohl tedy posloužit a eliminovat stále se opakující dotazy? Vyzkouším všechny vřetenové sekačky, jak sestavení, tak samotné používání, ale i seřizování a natočím k tomu malou recenzi. Dám Vám informace založené na mých bohatých zkušenostech a Vy si pak už sami vyberete, co je pro Vás nejvhodnější.   Vím, že nechcete slyšet jen to, co o svém výrobku říká výrobce, ale chcete slyšet i to, co říká ten, kdo je na straně trávníku a uživatele.

Takže tím jsem na sebe naložil docela velký úkol, uvidíme, jak ho zvládnu. Recenze začnu doplňovat do CVS v průběhu podzimu.

Když jsem dělal diplomovou práci na téma rozbor strojů na údržbu golfových hřišť, a vyšlo mi, že třeba greenové sekačky Jasobsen, Toro a John Deere mají někdy tak podobné parametry, že je těžké vybrat nejlepší, rozhodlo, která značka má pružnější a dostupnější servis. U vřetenové sekačky nikdo nechce čekat na servis 14 dní, a na golfovém hřišti ani týden.

A to je to, co musí jít ruku v ruce s prodejem vřetenových sekaček, což je právě servis. V srpnu jsem si pronajal další prostor hned vedle svého skladu hnojiv, koupil jsem kvalitní strojírenské brusky na vřetena a spodní nože, nechal jsem je zrepasovat, naučil se na nich brousit a od listopadu otevírám i servis vřetenových sekaček.

Ze starého skladu a staré brusky, jsme udělali během měsíce zcela něco nového.

O servisu jsem uvažoval déle než o prodeji sekaček. Když jsem slyšel, jak jste nespokojení se stávajícími servisy, jak se k Vám chovají, bolelo mě to. Skutečně telefonáty od Vás, kdy si už nevíte rady a stávající servis není schopen Vám pomoci, mi drásaly nervy.

Osondoval jsem tedy situaci. Zeptal jsem se v Ittecu (Allett), zda mi jsou schopní a ochotní dodat náhradní díly, nebyl problém, sami to kvitovali a nabídli mi spolupráci. To samé jsem osondoval ve Swardmanu, bohužel tam jsem se s takovým nadšením jako v Ittecu nesetkal. Jak jsem pochopil z krátké komunikace, nejsem správná osoba, s kterou by se tato značka chtěla spojovat. V pořádku.  Nevím, co je na mě tak trápí, ale to není můj problém.

Když jsme dokázali něco takého zrenovovat, je velká šance, že zvládneme stejně kvalitně i servis vřetenových sekaček.

Podstatné je, že každý, kdo chce vřetenovou sekačku, každý kdo chce servis vřetenové sekačky ode mě, má nyní tu možnost.

Vůbec neříkám, že jsem dokonalý a bez chybný, ale co Vám mohu slíbit, že nikdy ode mě neuslyšíte, „Vás už tady nechci vidět.“, „Nabroušené vřeteno budete mít tak za měsíc.“, „Posezónní servis? Zavolejte si tak za 3 až 4 měsíce.“, „Bohužel jsme Vaše nové vřeteno ztratili.“

Pro mě a mojí sestru Věrku, která vyřizuje objednávky a bez níž by to nefungovalo tak rychle, jak funguje, platí heslo z úvodní fotky, „Zákazník nás od práce nevyrušuje, je totiž jejím smyslem.“

Přes 60 let starý stroj vypadá, jako by ho v továrně zrovna dokončili.

Abychom servis dobře zvládli hned v prvním roce, tak jsme nastavili cenovou politiku tak, aby, kdo dřív objedná, tak má lepší cenu. Je pro nás důležité dělat servis v listopadu a prosinci, proto cenově znevýhodňujeme ty co přijdou na poslední chvíli. Ale protože si připlatí, i jejich sekačku opravíme a připravíme s chutí.

Věřím, že je pro Vás servis dobře čitelný a pochopitelný. Neopomněli jsme ani na dopravu. Zatím máme v nabídce dopravu jen na zimní servis, ale služby se rozšíří i tak, aby byl servis pro Vás příjemný i během sezóny.  Jedna z mnoha sužeb 2021 bude i broušení na počkání. Jsme v Praze, v Komořanech (jih Prahy), takže blízko Pražského okruhu, blízko Jižní spojky, věřím, že si k nám cestu brzy najdete. Servis ATCO, ALLETT, SWARDMAN můžete objednat zde.

Nově je v CVS i sekce bazar, takže pokud chcete prodat nebo levně koupit použitou vřetenovou sekačku jakékoliv značky, můžete se na mě obrátit a já Vám rád prodej zprostředkuji.

One Reply to “Nový projekt: Centrum Vřetenových Sekaček”

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: