Výsledky za 1. pololetí 2021

Přátelé, rád bych se s Vámi podělil o radost jakou mám z toho, že se mým projektům daří a vše roste. Dokonce velmi rychlým tempem. Co roste, to žije!

Někdy jsou vize hodně nadčasové a po mnoha letech si na ně nikdo nevzpomene, i když se nakonec vyplní. Mít však správnou vizi, je to, co lidem dává směr, smysl života.

Letošní sezóna pro mnoho firem v našem oboru je velmi složitá, dokonce nejhorší v historii. Není zboží. Výrobci nedokáží predikovat termíny dodání, mnoho renomovaných značek jako Stihl, Gardena či Husqvarna, nejsou schopní některé zboží dodat dříve než na konci sezóny, tedy v září. Do toho se rychle zdražuje, protože růst cen železa, plastů, dopravy. Jak mohou jejich mnohdy specializovaní prodejci prodávat, když nemají zhola nic? Odhaduji, že někteří kvůli tomu budou krachovat.

Když jsem to v dubnu pochopil, že letos uspěje ten, kdo bude mít zboží, nakupovali jsme tedy více odvážně, a u některých produktů jsem zvolil strategii snažit se je vykoupit i od ostatních prodejců. Zhruba 90% položek jsme díky tomu měli stále skladem a 5% položek jsme byli schopní naskladnit do 4 dnů.

Měli jsme zboží a mohli prodávat bez nějakého velkého omezení a to jak v ŠENA shopu, tak v Centru Vřetenových Sekaček. Právě u CVS to bylo nejsložitější, protože to byla první sezóna, kdy takový široký sortiment vřetenových sekaček prodávám, takže jsem neměl představu, jaký bude zájem a o co. Myslím, že po půlce sezóny můžeme být spokojení.

Celkově totiž sortiment, který jsem v lednu 2020 neměl vůbec v nabídce nyní dělá již 43% obratu. Některé položky, které jsem při jejich zařazování považoval za hodně okrajové a nedával jim šanci na přežití se po roce staly oblíbenými.

Zájem je v podstatě o vše, co máme v nabídce ŠENA shopu. U CVS se vyprofilovalo několik značek vřetenových sekaček, o které zájem je, a pak je tam jeden hit, který všem vypaluje rybník. Celkově CVS plní můj cíl, který je dlouhodobý, a není to otázka první sezóny, kdy s tímto obchodem budu tam, kde si to představuji.

Celkově se nám daří tak, že jsme 18. června překonali objemem přijatých objednávek celý rok 2020. Aktuálně to znamená meziroční růst o 95%. Stále tento nárůst zvládáme ve dvou lidech. I když musím přiznat, že obzvláště na mé straně některé věci váznou více, než je zdrávo, hlavně odpovídání na dotazy k péči o trávník, kterých je enormní množství, ale Věrka Krejčová zvládá nákup, expedici a vyřizování objednávek skvěle. Musím pochválit i přepravce PPL, který dokázal vše odvést vždy, když jsme potřebovali a jeho úspěšnost doručování je oproti loňské spolupráci s DPD úplně někde jinde, i to je důležitý střípek ke spokojenosti našich zákazníků. Celkově jsme odbavili za první pololetí 2900 objednávek.

Historicky mi vychází, že právě kolem půlky června bývá pro náš sortiment polovina sezóny, to znamená, že co prodáme do půlky června, tak jednou tolik prodáme ještě do konce roku. Pokud to tak bude platit i letos, tak bychom mohli dosáhnout ročního obratu kolem 17 mil. Kč. Aby kvalita služeb a péče o zákazníky netrpěla takovým růstem, posílíme tým o nového kolegu, který od srpna zaštítí CVS a stroje ze ŠENA shopu, což jsou hlavně rozmetadla Ecolawn, aerifikátory Billy Goat a vertikutátory Eliet.

Kromě úspěchu eshopů se daří i youtube kanálu MilujuSvůjTrávník, kde jsem si stanovil na začátku sezóny cíl, dosáhnout letos 1000 odběratelů, což se povedlo již během jara. Navíc se podařilo vytvořit hit, kterým je video Transformace na anglický trávník – 1. díl, které za tři měsíce má 40 000 shlédnutí. Navíc druhý díl právě dokončuji.

Nad to se povedlo udělat i úspěšnou kampaň na Hithit pro novou firmu United Stripes, i díky tomu vývoj vřetenové sekačky nové generace běží naplno.

A aby toho nebylo málo, tak jsem se ještě stihl oženit s mojí milovanou ženou Luckou, která je klíčovým faktorem toho, že se daří. Milující žena, morální podpora v jakékoliv chvíli, sdílení radostí i starostí a společná víra, že to, co dělám, má smysl a oba nás to těší, je energetický mix, který je velmi vzácný. Vážím si toho, že z něho mohu čerpat pro svou práci, pro své zákazníky.

Když se někdo podivuje, že jsem se opět pustil do vývoje vřetenových sekaček, tak říkám, dovoz a prodej ATCO, to byla základní škola, vývoj a výroba Swardman byla střední škola, a nyní to už je skutečně vysoká škola vřetenových sekaček. Takže vzdávat to, když titul mistr vřetenových sekaček je na dosah, by byla chyba.

Osobně říkám, že vysokou školu nedokončí pouze ten, kdo to sám vzdá. Takže proč vzdávat vysokou školu vřetenových sekaček, když čas i sílu to dokončit mám, a navíc čeká mnoho zájemců po celém světě, aby si „teslu“ mezi vřetenovými sekačkami pořídili. Takže řekněte mi proč bych se o to neměl pokusit? Protože bych si mohl opět nabít hubu? Myslíte, že po tom, co jste si výše přečetli, jsem někdo, kdo se nedokázal zvednout? Vypadám, jako někdo, kdo se bude do smrti litovat, že měl jen smůlu? Myslíte, že bez těžce získaných zkušeností bych si mohl být tak jistý, že to, co dělám, dává smysl? A kdo na tom všem může vydělat? Samozřejmě já i zákazníci, ale i trávníky. A o to mi přeci jde.

A myslím, že dnes to lze uzavřít klipem od skupiny Electric Light Orchestra – When I Was A Boy.

Komentujte...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: